Wpis z mikrobloga

@Libra_Versus_Libra: @venomik: @CKNorek: @Yasiek666: Widzę, że znacie tę grę więc mam jedno pytanie. Aktualnie posiadam podstawkę Catana + rozszerzenie do podstawki dla 5-6 graczy. Jeżeli teraz np. zakupię dodatek "Żeglarze" to dobrze rozumiem, że abym mógł znowu grać w 5-6 osób to muszę kupić kolejne rozszerzenie dla 5-6 graczy do "Żeglarzy"?
@dawid110d: nie do końca się zgodzę. Więcej plastiku i kart to większe koszty. Niektórzy pewnie grają w mniejszym składzie i podstawka i podstawowe dodatki na 4 graczy im wystarczają. Nam wystarczały przez lata, ale w końcu wziąłem rozszerzenie 5-6 do podstawki, a do tego takie same do dwóch dodatków, które mam, w tym do Żeglarzy : )
@CKNorek: @venomik
To jeszcze jedno pytanie. Mam wersję podstawową bez dodatku na 5-6 osób.

Czy jak kupię rosrzeszenie powiedzmy Żeglarzy i dodatek na 5-6 osób to będzie ok? Czy będzie mi brakować tego dodatku 5-6 do podstawki?
@Caishen: musisz mieć dodatek na 5-6 osób do podstawki, bo on zawiera podstawowe komponenty dla dwóch dodatkowych graczy. Sam dodatek Żeglarze ma komponenty dodatkowe tylko dla 4 graczy, a dodatek 5-6 dla Żeglarzy ma komponenty dodatkowe dla dwóch dodatkowych osób : )