Wpis z mikrobloga

@Banskyy na UoP, zeby zarabiac 15k netto to musisz zarabiac 21k brutto, a koszty pracodawcy to 25k. Nawet przy tej stawce, 15k netto bedziesz zarabial jedynie do ok polowy roku, bo pozniej wpadasz w 2 próg podatkowy i pensja do konca roku spada Ci do ok 12k - 13,5k netto (zaleznie od miesiąca). Po #nowylad przy tej stawce bedziesz zarabial jeszcze mniej, bo wiecej oddasz panstwu. UoP w IT to umowa smieciowa,
@zbinior: na uop 26 dni urlopu, L4 płatne przez pracodawcę (przeziębić się na tydzień dwa razy w roku to żaden wyczyn). Nie opłacasz księgowej i być może najważniejsze: śpisz spokojnie wiedząc że klient czy rząd cię nie dojedzie nigdy bo masz umowę adekwatną do rzeczywistego stanowiska i chroni cię prawo pracy przed karami finansowymi itd.
@wpoldokomina na b2b tez często masz płatny urlop (tylko nie nazywa sie to urlop a przerwa w świadczeniu usług), moja obecna firma oferuje od 0 do 35 takich dni, sam wybierasz (oczywiscie wpływa to na Twoja stawke). Od kad jestem na b2b bardziej dbam o zdrowie i poki co (6 lat, odpukac) ani razu nie chorowalem tak, aby nie pracowac chociaż zdalnie, nie mam zadnych kar finansowych za swoje bledy, mam jedynie
@zbinior: czemu złudne? Na uop za żadne przewinienia w pracy nie dostaniesz kary finansowej. Co masz na myśli pisząc przewinienia?

Inna sprawa, że jeśli zostanie zaimplementowany nowy ład, to atrakcyjność b2b nad uop się trochę zmniejszy znowu. Ogarnięta księgowa też swoje skasuje.
@wpoldokomina: mam na myśli przewinienia za które na UoP dostajesz zwolnienie dyscyplinarne. W dodatku na UoP za coś takiego dostajesz wpis do świadectwa pracy, który nie przedawnia się nigdy (na B2B nie masz świadectwa pracy).
Nowy ład rzeczywiście sporo miesza w B2B i czyni miej atrakcyjne bycie na liniowym 19%, ale za to mają wprowadzić ryczał dla IT w wysokości 12%. Jeśli nie masz dużych kosztów, typu droga fura w leasingu,
na UoP, zeby zarabiac 15k netto to musisz zarabiac 21k brutto, a koszty pracodawcy to 25k. Nawet przy tej stawce, 15k netto bedziesz zarabial jedynie do ok polowy roku, bo pozniej wpadasz w 2 próg podatkowy i pensja do konca roku spada Ci do ok 12k - 13,5k netto (zaleznie od miesiąca).

@zbinior: Jak masz autorskie koszta uzyskania przychodu w wysokości minimum 60%, to będziesz zarabiał 15k cały rok. A UoP