Wpis z mikrobloga

Hola. Mam kilka pytań odnośnie transportu konterów morskich drogą lądową (PL).

O jakich pieniądzach rozmawiamy za kilometr? Przedział.
Jaki jest najpopularniejszy sposób rozładowania takiego kontenera? Zsuwa się go tak jak kontener na złom, dźwig HDS, inaczej?

Rozmiary które mnie interesują to stanardowego DV 10,20,40 ''

Dzięki za jakiekolwiek informacje!

#auta #transport #logistyka #hds #kontenerymorskie
  • 19
  • Odpowiedz
@illuminatiie: to zależy od firmy która ci go dostarczy, są firmy które mają swój transport a są takie które nie mają i wtedy wszystko zależy od ciebie jak se ogarniesz, można nawet koparką chyba zrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°), ogólnie te piepszone kontenery są za drogie na nasze warunki, w stanach kosztują 2000$ to jak dla nas 2000 zł gdyby u nas taki kontener kosztował tyle to
  • Odpowiedz
@illuminatiie: no to napisałem że wszystko zalezy od firmy, jak kupuje sie od firmy która zajmuje się sprzedażą to mogą mieć samochód np. hds (taki dźwig na samochodzie) i ci zrzucą bez problemu gdzie bedziesz chciał, a mogą ci na zwykłej przyczepie od tira przewieźć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@illuminatiie: 90% firm nie ma takich naczep jak pokazujesz, a typowo pod twist locki i biorą 20 albo 40 stopowe. Załadunek i rozładunek w zakresie nadawcy i odbiorcy. Transport na bardziej specjalistycznej naczepie będzie jeszcze droższy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Konkol: @xspeditor: Poznać rynek, ceny.
Interesuje mnie przewiezienie pustego/wypełnionego kontenera DV 20/40 na terenie Polski z punktu A do punktu B.

Przyjazd do punktu A, załadowanie kontenera.
Zawiezienie do go punktu B, rozładunek.

Różne lokalizacje na terenie Polski/w przyszłości Europy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@illuminatiie: musisz miec konkretne trasy do konkretnych wycen. W jednym kierunku zapłacisz tak jak napisal @xspeditor w drugim dwa razy tyle trudno na oko wyceniać. Chociaz orientacyjne kierunki
  • Odpowiedz
@Konkol: Nie ma orientacyjnych keirunków. Napisałem, przedział cenowy za km ;) jakiś rząd wielkości.

Jak będę konkret potrzebował wtedy będę konkretnie weryfikował. Na razie potrzebuję orientacyjną cenę za kilometr.
  • Odpowiedz
@illuminatiie: ~5zł za kilometr licz zaleznie od pory roku, ilości zleceń etc, jak chcesz to podbij na priv i Ci zrobię rozeznanie albo poszukam przewoźnika/sam przewiozę ale rozładunek sam musisz ogarnąć. Pewnie Twój klient ogarnia temat rozładunku jak je odbiera
  • Odpowiedz