Wpis z mikrobloga

#eu4

Myślicie że kiedyś naprawią to co #!$%@? z CNami i kolonizatorami w Leviathanie? XD Ostatnio Hiszpania miała więcej manpoweru od Ottomanów rozblobbowanych #!$%@?, że już nie wspomnę ile była przed wszystkimi w rankingu GP z powodu kolonii które są obrzydliwie OP w tym momencie.

Historycznie te wszystkie zadupia w południowej Ameryce to były zadupia - to do dzisiaj są zadupia, ale prowincje tam są z jakichś powodów dużo bogatsze niż np. pomorze zachodnie morza Bałtyckiego w Europie XD Szkoda że w tym czasie mieszkało tam jakieś 15 osób, a prawie wszyscy rdzenni mieszkańcy umarli od chorób ze starego świata XD
  • 16
  • Odpowiedz
@Khaine: Nie naprawią. Dopóki w grze jest system devowania ręcznego nic sie nie zmieni. na pomorzu masz prowincje 3/3/2 a w koloniach masz 1/1/1 do jakiś 10 deva + 3 deva z bonusu erowego.
Dlatego dev jako mechanika od początku był poroniony.
Hiszpania jest obecnie najmocniejszym państwem w grze nawet nie idąc w kolonie bo paradox z historycznych idei zrobił śmietnik i wsadza w dlc żeby było ciekawiej co mu przyjdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Khaine: a daj spokój, odebrali mi całkowicie ochotę na grę.
Monumenty na kiju, spierniczona mechanika koncentracji deva, super bogate prowincję w 4 świecie. Niech już to porzucą i wezmą się za eu5
  • Odpowiedz
a daj spokój, odebrali mi całkowicie ochotę na grę.


@guest: Ja lubiłem grać kolonialnymi krajami jak Hiszpania czy Wielka Brytania głównie, ale teraz te kraje są tak skrajnie OP że w sumie to nawet nie ma po co. Ameryki są dużo bogatsze od Europy XD Kolonizacja #!$%@? w takim tempie że w 1600 roku nie ma już pustych terenów na świecie. A w rzeczywistości to i do 1900 kolonizowali.

Dlatego dev
  • Odpowiedz
@Khaine: A pamietasz czasy gdy Prusy były op? XD Teraz nie są nawet w top1 kekw.
Zresztą o czym my dyskutujemy. Uświadamiasz sobie że obecnie aborygeni mają w late game najmocniejsze jednostki bo ich pipsy mają więcej niż western bo paradox kompletnie zapomniał ile pipsów co ma?
Hiszpania nawet nie potrzebuje milionowej armii, nie potrzebuje właściwie nic. z idei ma artillery fire. po #!$%@? jej manpower, nawet nie musi używać kawalerii
  • Odpowiedz
A pamietasz czasy gdy Prusy były op?


@Skyworld: Prusy to jest obecnie jedyny kraj który ma jakkolwiek zbalansowane bycie OP przez zmniejszony gov cap xD I nimi chociaż trzeba kombinować i dawać przywileje estatom albo budować jakieś courthousy, bo braknie capa nawet na historyczne tereny.

Ruskim od Third Rome też #!$%@? tak że za głowę można się złapać jak są OP. Szkoda że AI jest zbyt głupie aby wykonać misję na
  • Odpowiedz
@Khaine: Przecież gov cap nic nie daje XD. Czego wy sie boicie w gov capie? Droższych advisorów, o faktycznie duża kara w końcu w tej grze zawsze brakuje kasy. a nie jednak nie xd
Większa agresywna i gorsza poprawa relacji? No tak w końcu koalicja jest straszna na singlu. a nie jednak nie bo bot wciąż jest za głupi żeby zrozumieć że warscore z koalicji jest za wygrywanie bitew więc wystarczy
  • Odpowiedz
@Khaine:

Myślicie że kiedyś naprawią to co #!$%@? z CNami i kolonizatorami w Leviathanie?


Patrząc na to, że właśnie zapowiedzieli nowe DLC, to bardzo bym się na to nie nastawiał xD

Ja sobie cofnąłem wersję do 1.30.6 i polecam ten styl życia
  • Odpowiedz
Patrząc na to, że właśnie zapowiedzieli nowe DLC, to bardzo bym się na to nie nastawiał xD


@normalny08: Oni umieją robić coś więcej w tych DLC niż coraz bardziej podkręcać cyferki z każdą kolejną iteracją? XD
  • Odpowiedz
@Khaine:

Oni umieją robić coś więcej w tych DLC niż coraz bardziej podkręcać cyferki z każdą kolejną iteracją? XD


z pewnością umieją też podkręcać ilość bugów xD
  • Odpowiedz
@Khaine: Chyba jest jakiś modyfikator na koszt podnoszenia deva w kolonii, no ale żal ze takie rzeczy trzeba modować.

Niemniej jednak, nie każde tereny kolonialne były gowno warte - złoto generowało krociowe zyski, a i nowe plantacje przyciągały hajs. Może nie przewyższały państwa kolonializujacego potęga, ale na pewno finansowo takie Meksyki czy Peru dawały radę :)
  • Odpowiedz
Niemniej jednak, nie każde tereny kolonialne były gowno warte - złoto generowało krociowe zyski, a i nowe plantacje przyciągały hajs. Może nie przewyższały państwa kolonializujacego potęga, ale na pewno finansowo takie Meksyki czy Peru dawały radę :)


@twisterro: Ale #!$%@? miały nie populację. W mechanice EU4 by to był drogi surowiec i wyższy wskaźnik goods produced niż normalnie. Coś w rodzaju TC. Kolonie w tamtych czasach to nadal były kolonie i
  • Odpowiedz
@Khaine: to co tam się ostatnio z koloniami dzieje to jest żal.pl. Ja już przestałem mieć nadzieję, że będzie lepiej odkąd 2 lata temu #!$%@? coś z konwersją religijną i zmianą kultury, przez co kolonie były pokojową konfederacją podbitych plemion i do tego jakichś wyeksportowanych mniejszości.
  • Odpowiedz