Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyborem hostingu lub serwera... W zeszłym roku kupiłem VPS'a i ilość pieprzenia się z konfiguracją, zagadnieniami devopsowymi mnie przerosła. Z kolei mało który hosting pozwala na np. podpięcie kolejek, redisa czy innych, własnych programów. O Dockerze nie wspominając.

Natomiast ilość pierdzielenia się chociażby z podpięciem głupiego SSL'a, nawet jak wie się jak to zrobić w porównaniu do 2 klików na takim MyDevil to porażka i zbędna strata czasu. Kilka razy zdarzyło mi się wywalić wszystkie strony z serwera, bo zrobiłem literówkę w nowej konfiguracji apacha. Nie mogę sobie na to pozwolić, a nie wiążę swojej przyszłości z devopsem by poświęcać tyle czasu na naukę czy automatyzację.

Jakieś rozwiązanie które byłoby bardziej otwarte niż przeciętny hosting i bardziej przyjazne niż VPS?

#programowanie #it #informatyka #hosting #webdev #serwery #vps
  • 20
@Jurix Chyba nie istnieje coś pomiędzy.
Na vpsie możesz zainstalować panel np. DirectAdmin, który ułatwi Ci pracę.
Jeżeli potrzebujesz darmowego panelu do zarządzania to może ISPConfig.
ilość pierdzielenia się chociażby z podpięciem głupiego SSL'a, nawet jak wie się jak to zrobić


@Jurix: Jakbyś rzeczywiście wiedział jak to zrobić to nie musiałbyś się pierdzielić
@wolnynajmita: @cube: Hm, chyba aws będzie rozwiązaniem.

@toshibaas: Mam, bo znajomy devops mi kazał zrobić, ale użytkowo chyba w niczym nie pomogło.

@cube: Na mydevil, ani żadnym innym hostingu nie mogę zrobić kolejek :/

@Michuy: wiem jak zrobić -> działa. Pewnie masz rację ale i tak pewnie więcej klikania niż przy hostingu który ma wszystko zautomatyzowane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: może odrzucić koniec końców, no i zawsze jak naklikasz to chyba Revolut może Cię ścigać dalej jak wleci jakiś debet?
Chyba postawię na AWS EC2. Mam wiele małych projektów, na 1, mocnym vps'ie brakowało mi separacji tych projektów, tu nie ma takiego problemu a i nic za to nie płacę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: na start jak chcesz nauczyć się ogarniać to wystarczy free tier od oracle. Google cloud czy aws tez mają free tier ale na okreslony czas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: to są tylko dostawcy usług cloud. Mają oczywiście różne sposoby ich obsługi ale ogarnięty pracodawca jak widzi że ogarniasz jednego czy dwoch dostawców to może przypuszac że innego też się nauczysz i ogarniesz
Jednak go widzę częściej w ofertach pracy

Dlaczego się tym przyjmujesz skoro

nie wiążę swojej przyszłości z devopsem by poświęcać tyle czasu na naukę czy automatyzację.


@Jurix: