Wpis z mikrobloga

to chodziło w oryginale. Sam był kolegą i Tommy się z tego powodu wkręcił w pułapkę, bo nawet nie pomyślał, że Sam go może zdradzić.


@Tommy__: tommy nie mysli, bo jest postacią z gry, gracz myśli i rozwiązanie z oryginalnej fabuły zmniejsza napięcie przed najwazniejszym plot twistem.
  • Odpowiedz
  • 1
@pablosik: A wystarczyło #!$%@?ć mody i lekko coś pozmieniać by się nie skapnęli, to nie. Trzeba forsować fortnajtowy styl graficzny ()


@johnkashtan: No właśnie nie wiem czy to jest kwestia tego, że chcieli stare marki zmigrować na nowy silnik czy co?

Ale fakt faktem, ten nowy styl graficzny przewija się ostatnio w branży i nie wiem czy to specyfika tego narzędzia czy po prostu
  • Odpowiedz
@Kalifat: Mafia to nie remaster xD Obie gry to remake, irytuje mnie jak ktoś się wymądrza samemu myląc pojęcia.

Remaster - używasz tego samego kodu, tego samego silnika, podbijasz grafike, ulepszasz mechaniki, naprawiasz bugi itd. Czyli na przykładzie remasteru muzycznego - masz stare taśmy z nagraniami, bierzesz je i skanujesz na nowo, później masterujesz je tak żeby brzmiały tak jak współcześnie się robi muzykę

Remake - tworzysz wierne odwzorowanie utworu z wykorzystaniem nowej technologii. W przypadku gier masz np. nowy silnik, robisz nowe assety (jak modele 3D, dźwięki itd). W przypadku muzyki byłoby to na przykład nagranie ścieżek dźwiękowych od nowa - od nowa nagrane ścieżki z instrumentami i wokale
  • Odpowiedz
@pablosik: Mi się same modele nawet podobają, stare GTA zawsze wyglądały na lekko kreskówkowe i te modele nawet spoko to odwzorwują. Problem polega na tym że oświetlenie i shadery są zwykłe realistyczne i te modele z nimi po prostu #!$%@? wyglądają XD Mogli to wszystko zrobić o wiele bardziej stylizowane.
  • Odpowiedz
Gameplay ma zapewniać jak najwięcej wrażeń i emocji, dlatego twórcy starają się mocno wypełnić sceny akcji - dzisiaj pościg polegający na samym jechaniu za autem zostałby przez większość osób przeorany do spodu za monotonię. Imo to dobrze, bo jaki sens w grze komputerowej ma podejście w stylu realizm za wszelką cenę.


@awfie: no ale zobacz np. RDR2, emocji tam jest miejscami ale głównie się na koniu jeździ, gotuje się kurczaki
  • Odpowiedz