Wpis z mikrobloga

  • 15
@pablosik mogliby zrobić chociaż gta San Andreas od zera. Na pewno bardziej by się to wszystkim spodobało niż to coś. Nie wierzę, że nie byłoby na to forsy i że by się to nie sprzedało.


@CJzSanAndreas: Ja myślę, że powinni skupić się na tworzeniu nowych gier ale niestety sukces GTA online udowodnił im, że to bez sensu bo ludzie lubią jeść ten sam kotlet.

Dla mnie to jest upadek
  • Odpowiedz
@MLGkunek:

Niby remaster a podobno nowy silnik więc gra pisana od nowa.

Gdzieś mi mignęło info, że cały ten remaster wziął się stąd że pojawiły się jakieś narzędzia pozwalające w łatwy sposób przenieść kod z RenderWare na Unreal Engine 4. Pewnie ktoś w zarządzie zobaczył że da się tanio zarobić łatwą kaskę, i dał zielone światło.
  • Odpowiedz
@bialawitz: Fabuła została dość mocno ruszona i było w niej pełno kretynizmów. Przykładowo w oryginale w ostatniej misji to Sam proponuje Tommemu aby przyjechał do muzeum co ma sens bo Sam tam zastawił na niego pułapkę. Natomiast w remake to Tommy proponuje Samowi aby się spotkali w muzeum przez co wychodzi na to, że Sam miał parę minut żeby zwołać wszystkich gangsterów do muzeum.
  • Odpowiedz
Ludzie mają problem ze zrozumieniem tej różnicy i stosują zamiennie xd


@Wichu: nie mają. Chodzi o to ze tak stara gra wymaga remejku, remadter nie wystarczy co widać ze beznadziejnie wygląda.

Tworcy mafii definitive zrobili remake z takiego założenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tommy__: co do oskryptowanych scenek - wiadomo, że rozsypujący się pojazd opancerzony jest mało realistyczny, ale z drugiej strony to jest gra. Gameplay ma zapewniać jak najwięcej wrażeń i emocji, dlatego twórcy starają się mocno wypełnić sceny akcji - dzisiaj pościg polegający na samym jechaniu za autem zostałby przez większość osób przeorany do spodu za monotonię. Imo to dobrze, bo jaki sens w grze komputerowej ma podejście w stylu realizm
  • Odpowiedz
Natomiast w remake to Tommy proponuje Samowi aby się spotkali w muzeum przez co wychodzi na to, że Sam miał parę minut żeby zwołać wszystkich gangsterów do muzeum.


@Tommy__: tak, ale zdradziłoby to wcześniej zle plany Sama, a tak można przytrzymać gracza w niepewności do samego końca. Na pewno było to dyskutowane przy robieniu scenariusza.
  • Odpowiedz
@awfie: Ja rozumiem jaki był sens tego remake, bo oryginał jest mocno archaiczny i pewnie gdybym tego nie ograł za gówniaka to jakbym teraz zobaczył tą grę po raz pierwszy to bym ją pewnie wyłączył i odpalił coś współcześniejszego.

Natomiast z mojej perspektywy czyli osoby, dla której Mafia 1 i GTA 3 były grami dzieciństwa to bym się teraz obraził jakbym zobaczył remaster GTA 3 z gadającym Claude, żeby miał
  • Odpowiedz
jeden to remaster, a drugi remake xd

Ludzie mają problem ze zrozumieniem tej różnicy i stosują zamiennie xd


@Wichu:
@Kalifat: No i co z tego, że nazwali to sobie inaczej, skoro cena jest taka sama?
  • Odpowiedz