Wpis z mikrobloga

Wykop to jest jednak XD

1. Pierw namawiają na szczepienia, "nie bądź szurem, zaszczep się"
2. Potem mówią, że kto chce, niech się szczepi.
3. Teraz całym frontem, że szczepienia są złe.

Uważam, że zamieszanie wokół COVIDa jest przesadzone ale statystyki nie kłamią.

Skoro lekarze na całym świecie (ludzie kuźwa po studiach medycznych) w znacznej większości zalecają szczepienia (ba nawet je wykonują wraz z resztą obsługi medycznej), to szczepionki mają sens.

Skoro na wschodzie Polski jest znacznie więcej przypadków (bo się k*rwa nie szczepili) to macie dowód, że szczepionki działają.

Skoro leczenie chorych na COVID jest droższe niż szczepionka, to oznacza, że jest sens w naciskach, by jeszcze bardziej nie popadać w kryzys.

Niemniej tu i tak będzie "jak zawieje". Cały wykop.

#covid19 #szury #koronawirus
  • 9
@currywurst: Od początku twierdzę że szczepionki mają sens, ale ileż można słuchać tej kłamliwej propagandy o 99% skuteczności w hospitalizacjach, na początku podawali nawet 100% xD 95% przed zakażeniem itp. Do tego parcie na 3 dawkę już po 6 miesiącach.

Zaszczepiłem się, jestem ozdrowieńcem, w dupę sobie mogą wsadzić 3 dawkę.
1. Szczepionki mają sens jak najbardziej, ale w grupie ryzyka i dla chętnych. Biorąc pod uwagę, że nie da się wyeliminować covida całkowicie, to czy zaszczepimy tylko grupę ryzyka, czy wszystkich, to niewiele zmienia.

2. Na Wschodzie Polski jest więcej przypadków bo lekarze (często przed rozpoczęciem badania), po usłyszeniu że pacjent niezaszczepiony, z objawami przeziębienia, wpisują covid i kierują na testy. Jak ktoś jest zaszczepiony, to wpisują grypę i tyle. Miałem przyjemność
Skoro na wschodzie Polski jest znacznie więcej przypadków (bo się k*rwa nie szczepili) to macie dowód, że szczepionki działają.


@currywurst: To nie jest dowód. Różnica w poziomie zaszczepienia wynosi pomiędzy województwami na wschodzie a na zachodzie wynosi 10-15% a przekłada się to na kilkukrotnie większą liczbę zakażeń.

Skoro leczenie chorych na COVID jest droższe niż szczepionka, to oznacza, że jest sens w naciskach, by jeszcze bardziej nie popadać w kryzys.


Tylko