Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
@jarzynka: Sprzedajesz samochód (teraz ceny używanych poszły mocno do góry więc zarobisz na tym), dorabiasz sobie z 1000zl miesięcznie robiąc coś w czym jesteś dobry i będziesz miał bardzo przyjemne życie

Inna sprawa że zostaje Ci ponad 1000 miesięcznie już teraz. To są super wakacje raz na 3 miesiące - obczaj np Wyspy Zielonego Przylądka albo inne Kanary
@jarzynka:
Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).

A więc przechodząc do jadłospisu za
@destruction: Klasycznie wykopki w szoku, że ktoś wydaje 600-800zł miesięcznie na jedzenie, co wy jecie że inaczej Wam wychodzi, przecież jak teraz się pójdzie do biedronki i kupi pare dupereli na 3-4 dni to wychodzi 100zł xD

No chyba, że na śniadanie i kolacje to kanapki z "szynką" a na obiad to kurak z sosem ze słoika, bez warzyw, bez nabiału, bez smaku xD