Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Syn_Tracza: Tak ci sie może wydawać, w Polsce dalej panuje kult biedy I paradoksalnie ludzie wstydzą się do tego przyznawać. Mi się też tak wydawało jak Tobie a jak szczerze pogadałem po pijaku z kilkoma znajomkami to się okazało, że może i na własność nie dostali ale jednemu dziadkowie spłacają kredyt, drugi dostal 300k na wklad własny i zostało mu 200 do spłacenia, trzeci czeka aż wujek kawaler który stoi nad
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: po prostu jak znasz 2-3 osoby które coś dostały od starych to jak masz buldupy o to że masz gorzej to widzisz tylko te 2-3. Przecież żyjemy w Polsce, co ty byś chciał, żeby się do innych robaków porównywać? xD
  • Odpowiedz
Gdzie wy mieszkacie, że macie znajomych, którzy dostają od rodziców mieszkanie/dom ?


@Syn_Tracza: Moja żona ma takiego zajebistego farta, że co jakiś czas na kogoś takiego trafi xD
Jednej znajomej rodzice kupili mieszkanie na Woli, inna dostała działkę na Białołęce, ktoś jeszcze mieszkanie po dziadkach, innym rodzice się dołożyli wydatnie do zakupu mieszkania, etc, etc.
Ojciec znajomej radczyni prawnej kilkadziesiąt lat temu sprzedał ziemię i kupił kilka mieszkań w stolicy dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
K***. Gdzie wy mieszkacie, że macie znajomych, którzy dostają od rodziców mieszkanie/dom ? Ja mam ogrom znajomych a nie dostał nikt, 2-3 dostało po zmarłych dziadkach i tyle. Wśród jakiejś burzuazji się obracacie chyba tylko.


@Syn_Tracza: no ja akurat mam mało znajomych, mieszkam w stolicy, dostałem mieszkanie od rodziców, moja różowa też, sporo znajomych tak samo i to normalne większość rodzin ma z tego co widzę w planach zapewnić cztery kąty
  • Odpowiedz
@rosso_corsa:

Pytanie teraz gdzie ty mieszkasz że to jest abstrakcja dla ciebie

Łódź. Ja i mój brat dostalismy 20 k do wkładu od rodziców i tyle. Nie znam nikogo kto by dostał, nie w spadku, całe mieszkanie kupione dla nich przez rodziców. Nie twierdze, że takich osób nie ma lub to jakaś rzadkość, ale dla mnie bardziej abstrakcyjne jest zdanie do którego się odnosiłem, że wszyscy jej znajomi dostali mieszkania czy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Syn_Tracza: no u mnie wszyscy to na pewno też nie bo nie każdemu łatwo przychodzi kasa ale z tego co obserwuje to rodzice gdy mają możliwość to chcą pomóc dzieciom. Raczej rzadko kiedy widzę że rodzice wola skonsumować sami oszczędności zamiast pomagać dzieciom
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: ja dostałem mieszkanie, brat też dostanie jak skończy 18-20 lat. Piszesz jakby to było nie wiadomo co, ale to nie jest tak do końca.

Moje mieszkanie mój stary kupił jakieś 10 lat temu, mieszkał w nim przez chwilę. Kawalerka 20m2, wtedy dał za to chyba 150k. Jak na kraków nie była to wygórowana cena. Potem mieszkałem w nim przez całe studia, a nowe mieszkanie musiałem sobie ogarnąć sam. Nawet jeśli
  • Odpowiedz
@rzuf22: Ale zdajesz sobie sprawę, że twoja rodzina jest gdzies w 1-2% najbogatszych w Polsce? To na prawdę nie jest norma w Polsce (ani nawet bogatszych krajach) kupowac od tak sobie mieszkania za gotówkę by je dać w prezencie dzieciom. Jesteś bliżej wyjątku niż normy.
Większośc ludzi w Polsce nie ma nawet 5 tys złotych oszczędności.
  • Odpowiedz
twoja rodzina jest gdzies w 1-2% najbogatszych w Polsce


@Syn_Tracza: tak, #!$%@? jestem ziemskim magnatem xD


Ja zarabiam dobrze i za kilka(naście) lat może faktycznie będę w tej grupie, o której mówisz.

To na prawdę nie jest norma w Polsce (ani nawet bogatszych krajach) kupowac od tak sobie mieszkania za gotówkę by je dać w prezencie dzieciom.


@Syn_Tracza: Gdzie ktokolwiek mówił o gotówce? Większość było brane na kredyt, tylko się
  • Odpowiedz