Wpis z mikrobloga

@Syn_Tracza: no fajnie, i gdzie tam mowa o tych mitycznych 1-2% stwierdzonych na podstawie tego, że rodzice byli w stanie przez kilkanaście lat uzbierać 150k na mieszkanie dla mnie?

Poza tym, to art o oszczędnościach. Czy mieszkanie, które dało się dziecku to oszczędność (albo forma inwestycji)? Raczej nie.

Po drugie, to zdanie które przytoczyłeś ma się nijak do tematu. Ja nie mam 100k na koncie, bo po prostu nie trzymam takich
  • Odpowiedz
@rzuf22: I nie masz na koncie nawet 1 tys złotych oszczędności jak blisko połowa Polaków? Serio myślisz, że oni nie mają nic kasy bo inwestują całość w mieszkania lub akcje?
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: to są chyba wypadkowe myślenia rodziców aspirujących do klasy średniej, że jak poślą dzieciaki do prywatnej szkoły z bogatymi dzieciakami to będą mieli lepszy start. Niby niegłupie ale w tym wieku prędzej skończą z kompleksami xD
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: ty masz jakieś problemy z czytaniem? Nigdzie nie napisałem, że nie mam na koncie nawet 1k. Napisałem, że nie trzymam 100k. Na ROR mam jakieś 25k które pozwolą mi się utrzymać przez ok pół roku, może trochę więcej.

Dalej, napisałem nawet wyraźnie, ze nie jestem przeciętnym polakiem. Ale ty wyskakujesz z #!$%@? o połowie polaków. Wiem, że nie mają. Czytałem artykuł. Odnosiłem się do tych magicznych kilkunastu procent z tych
  • Odpowiedz
Inna sprawa, ze dalej nie powiedziałeś mi na jakiej podstawie stwierdziłeś, że moja rodzina należy do 2% najbogatszych w PL. Czekam...


@rzuf22: Na tej podstawie, że maksymalnie taki odsetek rodzin było stać kilkanaście lat temu kupić mieszkanie za gotówkę.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: czyli opierasz się, pozwól, ze zacytuję ciebie:

na swoim widizmisie


@Syn_Tracza: Co więcej, na prawdę masz problemy z czytaniem, bo jasno napisałem, że większość rzeczy była kupowana na kredyt. A za gotówkę mieszkania zostały kupione, bo SPRZEDANE zostało większe mieszkanie. Mieszkanie, które było brane na kredyt...

Żeby uzmysłowić ci ile to 2%, to jest to jakieś niecałe 800k z 38mln. Na prawdę uważasz, że 2 osoby 50+ z 25+
  • Odpowiedz
kawalerka na własność od rodziców to już realna rzecz i się zdarza wśród rodzin z dochodem 20k


@Jaca656565: Jasne, że się zdarza, ale to jest 1-2% rodzin i nijak ma się to do zdania "wszyscy moi znajomi dostali mieszkanie od starych, tylko nie ja".
  • Odpowiedz
K***. Gdzie wy mieszkacie, że macie znajomych, którzy dostają od rodziców mieszkanie/dom ?


@Syn_Tracza: ja w średniej wielkości mieście wojewódzkim, większość moich znajomych dostała mieszkanie, jedni domek, jedni ziemie.
Ja dostałam mieszkanie akurat.
  • Odpowiedz
@Intellectually_superior: nie będę się spowiadał wykopkom, chyba cie coś zbyt mocno w banie uderzyło xD

Zarabiał dobrze, w tamtym czasie na pewno więcej niż średnia krajowa. Po prostu nie #!$%@?śmy hajsu jak biedota. Plus, nie wiem czy jesteś w stanie pojąć takie trudne rzeczy, nieruchomości zyskują na wartości, to, że kredyt był wzięty, dajmy na to 200k, to nie znaczy, że sprzedaż poszła za 200k. Poszła za dużo więcej, bo przez
  • Odpowiedz
Po prostu nie #!$%@?śmy hajsu jak biedota.

@rzuf22: No, innej odpowiedzi się nie spodziewałem. Dalej informacji czym zajmował się stary w latach 80/90 - bo zakładam że wtedy się zaczęło - brak, a takie szczegóły są kluczowe i najczęściej pomijane w podobnych, bananowych bajeczkach. Wg twoje logiki ludzie nie dorabiają się majątku bo wszyscy biorą kredyt na telewizor i samochód i już na nic ich nie stać, lol. Oczywiście nie ma
  • Odpowiedz
Dalej informacji czym zajmował się stary w latach 80/90


@Intellectually_superior: W latach 80 to on chodził do technikum/studiował, ba nawet na początku lat 90 studiował. Napisałem 50+, nie 80+... Napisałem również, że nie będę się spowiadał. Napisałem wcześniej też, że nie byliśmy biedni. Zaprzeczyłem jedynie temu, że znajdujemy się w 1-2% najbogatszych ludzi w Polsce, bo jest to nie prawdą. Nigdzie nie napisałem, że klepaliśmy biedę, to już sam sobie dopowiedziałeś
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: Ja kiedyś poznałam laskę z Żywca, która powiedziała mi, że nie rozumie, czemu w Polsce ludzie tyle narzekają, że po co młodzi emigrują, bo przecież każdy dostaje od rodziców coś na start, działkę i samochód i z tym już można jakoś ułożyć sobie żyć, jak ktoś jest zaradny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz