Wpis z mikrobloga

@Xing77: Na początku wiadomo, zawsze się mylą, będziesz brzmieć nienaturalnie i tak dalej. No nie ma rady, trzeba trochę powykuwać (robisz fiszki i mówić sobie w głowie albo na głos ton i jeśli znasz znaczenie słowa, a tony powiesz źle, to klikasz, że "nie umiem"). Mnie na przykład ani trochę nie pomaga "kolorowanie" tonów. Nie mam pojęcia jakiego koloru jest np. ton pierwszy w Pleco, mimo że używam od lat. Jedyne,
Mnie na przykład ani trochę nie pomaga "kolorowanie" tonów. Nie mam pojęcia jakiego koloru jest np. ton pierwszy w Pleco, mimo że używam od lat.


@SpaghettiSupernova: Bo domyślne kolorowanie w Pleco nie ma logiki. Ja sobie zmieniłem na takie bardziej logiczne i myślę, że mi to ułatwia naukę: pierwszy ton niebieski jak niebo 天, drugi zielony jak rosnąca do góry trawa na polu 田, trzeci brązowy jak ziemia 土 i czwarty
fuji - > Mnie na przykład ani trochę nie pomaga "kolorowanie" tonów. Nie mam pojęcia ...

źródło: comment_1634829660HXg9qOe5tBnUrBLmGLzODI.jpg

Pobierz
@SpaghettiSupernova: U mnie raczej problem polega na tym, że nie mam dobrej pamięci do dźwięków, bo co z tego że to usłyszę, jeśli albo nie jestem w stanie tego powtórzyć z taką samą tonacją i melodyką, albo po prostu zapominam? :(

@fuji A jak Ty sobie radzisz z tonami?
Zauważyłem, że Tajwańczyków łatwiej zrozumieć (zwłaszcza w piosenkach) niż Chińczyków, bo bardziej skupiają się na tonacji.