Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PowrotnikPolska: ja tam rozumiem Twoje wpisy, porównania cenowe Polska-UK.
Ale sporo osób niekumatych będzie myślało jak to w Polsce jest tanio i dobrze.
Dodanie gwiazdki do każdego takiego Twojego wpisu, że w UK się dużo więcej zarabia, więc trzeba płacić za produkty/usługi oraz to, że zarabiasz w funtach a mieszkasz i wydajesz w PL sporo by rozjaśniło.
Inaczej ten dzisiejszy Twój wpis wygląda jak news w TVP, że w Polsce jest
  • Odpowiedz
@gonzo91: W czasach powszechnej pracy zdalnej nikt nie jest przywazany kajdankami do jednego miejsca ¯\_(ツ)_/¯ Osobiscie znam rodzine, ktora przeprowadzila sie z Londynu do Belfastu (bo taniej i blizej rodziny). A my przeprowadzamy sie do Polski rowniez miedzy innymi z tego powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PowrotnikPolska: zgadzam się.
Ale dalej uważam, że bez jakiejś gwiazdki Twoje wpisy brzmią czasami trochę jak propaganda PiS.
Jestem aktualnie w na Śląsku na urlopie i hajs zostawiany w lokalach nie różni się praktycznie niczym od tego co zostawiam w UK. Wczoraj na Mariackiej w Kato zostawiłem 15 zł za piwo w zwykłym pubie. Jakiś żart.
Pragnę przypomnieć, że dla większości Polaków sufit zarobków w PL jest tam gdzie podłoga w
  • Odpowiedz
@gonzo91: Nawet 15 zl (u mnie w miescie powyzej 100 tys. mieszkancow ceny piwa "na miescie" oscyluja wokol 10 zl) to jest zaledwie £2.75. Ceny piwa w pubach w Belfascie dochodza juz do £6 za pinta. W sumie wszystkie ceny uslug, paliw, jedzenia, ubezpieczen, zlobka, oplat za dom/mieszkanie itp. sa o co najmniej 30% wyzsze w UK niz w Polsce.
  • Odpowiedz
@gonzo91: Jezeli ktos w UK zarabia np. £2000 "na reke" miesiecznie, a w Polsce za identyczna prace (z podobnymi godzinami pracy) zarabialby tylko £1000 "na reke" miesiecznie, to rzeczywiscie UK sie nadal "oplaca". Gdy nie zarabia sie co najmniej dwukrotnosci tego co by sie zarabialo w Polsce, to nie widze powodow finansowych do emigracji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla wielu polskich IT, inzynierow, budowlancow, itd. UK juz
  • Odpowiedz
@PowrotnikPolska: Tak, zgadzam się
Ale ja dalej o tym, żebyś nie tworzył złudnej wizji że w Polsce jest cudownie. Jesteś bordem, wrzucasz sporo merytorycznego contentu o UK/PL na wykop. Dodanie gwiazdki do każdego takiego wpisu opisującego Twoją sytuację oraz różnicę w zarobkach sporo by rozjaśniło. Inaczej dla mnie nie różnią się one dla mnie niczym od propagandy TVP.
  • Odpowiedz