Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki. Streszczę po krótce swoją historię, żeby było klarowniej.

Świeży inżynier here, inżynier zarządzania (xD wiem, no ale praca po tym to np project manager) ale specjalizacje mam technologie informatyczne (IT). Na studiach miałem mySQL, Jave, systemy ERP, Dynamicsa no i troche z tej "programistycznej" strony zagadnień przerobiłem.

Jednak studia jak to studia... Nie zawsze człowieka nauczą. No i nie czuję się na siłach aby pracować np jako Java developer czy siedzieć w bazach danych SQL. Ale chciałbym zacząć pracę jako Junior no ale tu też często widzę przy wymaganiach na stanowiska, że jednak jeszcze mam braki.

I teraz tak, znalazłem coś co wygląda jak jakiś scam, ale chciałbym zapytać co o tym uważacie i czy znacie inne tego typu akcje - chodzi o FDM Group, która na ich stronie https://apply.fdmgroup.com/displayjob.aspx?jobid=774 ma napisane, że najpierw kurs i potem kontrakt z nimi i że oni przyuczą najpierw własnie m. in. Javy. Czegoś takiego szukam.

Wiecie, czy są takie oferty na tzw. "entry level" gdzie jest to praca związana z IT, ale nie jest wymagane doświadczenie i takie mega ogarnianie tego i można sie szkolić i piąć po szczebelkach kariery?

Tutaj normalnie ogłoszenie pracy na pracuj.pl od FDM Group
https://www.pracuj.pl/praca/junior-software-developer-krakow,oferta,1001291309?s=1200b3ff

piszą, że dają 5k brutto no to jest 3.5 netto i tyle uważam za uczciwe ale czy to nie jest tak, że oni coś jeszcze sobie zabierają?

Znacie jakieś inne takie firmy z entry level jobs? Dzięki z góry mirki

#fdmgroup #pracbaza #praca #pracait #szukampracy #programista15k
  • 4
@KolecKuktasa: jeżeli nic w umowie nie ma dziwnego to bardzo fajna oferta. z głodu nie umrzesz, a za rok zyskasz trochę pewności siebie (bo pewnie na normalnym stanowisku juniora bys sobie poradził, nie słuchaj wyk0powych expertów, że jak nie jesteś w stanie dowieźć projektu od początku do końca to się nie nadajesz xD) i skoczysz za fajniejsze siano do innej pracy