Wpis z mikrobloga

Panowie i panie, rozkładam ręce. Co może wprowadzać koło w takie wibracje, że podczas jazdy mam wrażenie, że zaraz auto się rozpadnie?
Najlepsze jest to, że pewnego dnia ściągnąłem koło, założyłem nic nie robiąc i w bardzo znacznym wibracje się zmniejszyły. Dotykałem tylko tarczy, klocków, żeby sprawdzić luzy i stabilne fest.

Teraz przełożyłem u wulkanizatora koła z wyważeniem przód/tył i nawrót. Mówię sobie - krzywa felga - zmieniam koła ponownie i dalej ten sam problem.

Zmienione całe kolumny mcphersona (2 razy XD), tarcze, klocki nowe. Zrobiona geometria. Nowe opony na alusach wg zaleceń producenta.

NIE CHCĘ SIĘ ZAMIENIAĆ W TYCH LUDZI KTÓRZY PISZĄ NA FORACH JAK WYMIENIAJĄ PÓŁ AUTA I DALEJ JEST PROBLEM XDD

Może ktoś miał podobny problem? Mam zamiar wymienić piastę, a następnie przegub wewnętrzny. A później chyba auto...

#motoryzacja #opel #vectrac #mechanikasamochodowa
  • 26
@Kanzen: jak na chwilę zamienisz to nic się nie stanie. Nie zrozumiałem z Twojej odpowiedzi czy je zamieniłeś czy nie ale warto to zrobić dla wykluczenia symptomów. Wibracje przy hamowaniu mogły uszkodzić łożysko. I w ogóle to jest wskazówka. Może masz zapieczony zacisk i ujawnia się to dopiero przy wyższych prędkościach kiedy tarcie powoduje wzrost temperatury szybciej niż pęd powietrza jest w stanie heble wychłodzić. Mowisz ze było naprawiane - ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpinThyWork: Nie ściąga, spalanie też nie wzrasta. Zamieniłem tylko przód z tyłem.
W wolnej chwili zmienię stronami tak jak piszesz.

Na wahaczu jest tuleja do wymiany, ale wątpię żeby powodowała takie wibracje.
@Kanzen: Pewnie masz rację ale nie zaszkodzi sprawdzić. Teraz jeszcze pomyślałem o drążku kierowniczym/końcówce ale to już raczej mechanicy by wychwycili. Trochę strzelam na oślep korzystając z ogólnej wiedzy motoryzacyjnej, nie znam bolączek Twojego modelu. No i jeśli podmieniałeś koła przód/tył i wibracja została tam gdzie była to raczej szukałbym w okolicach piasty i jej łożyska no i właśnie tuleje zawieszenia. Piszesz że całe kolumny wymieniałeś a górne mocowanie kolumny (to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@n_____S: @szyna352: @Crow7422: @vieniasn: @kimunyest95: @AlezWieje: @franek_w: @Sm3rf1k: @Strigiformesman: @titos21: @SpinThyWork:
Sorka, że wołam każdego, ale każdy z was mi odpisał za co dziękuję i chciałem zrobić mały update co do objawów. Zrobiłem dzisiaj trasę 400km i najmocniej bije 125-160, z czego graniczne wartości zakresu ciężko określić. Mógłbym powiedzieć, że będzie to 130-140.
Poniżej 130 bicie jest troche odczuwalne, ale nie
@Sm3rf1k: Tylko tak jak pisałem w głównym poście, nowe opony zostały kupione także ze względu na bicie. Felgi stare zostały, ich nie zmieniałem, ale są to oryginały przeznaczone do tego modelu. :D