Wpis z mikrobloga

Nasz historia jasno pokazuje, że nie mamy w zwyczaju zabijania lub porywania naszych władców. Jednak w nowożytnej historii Polski możemy spotkać dwa tego typu wypadki. Pierwszym z nich był zamach na króla Zygmunta III Wazę, a drugim było porwanie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. I jeśli w tym pierwszym przypadku mamy odczynienia najprawdopodobniej z chorym psychicznie człowiekiem, którym targnął się na życie monarchy, to już w tym drugim była to przemyślana i wyrachowana polityczna gra opozycji.

Link do znaleziska - Królobójcy czy porywacze? Czyli zamach na Stanisława Augusta Poniatowskiego

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #zainteresowania #wojna #europa #swiat #edukacja #pokazmorde #terroryzm #polska #rosja #niemcy
Pobierz sropo - Nasz historia jasno pokazuje, że nie mamy w zwyczaju zabijania lub porywania ...
źródło: comment_1634714228WLjw95JIZwBY0Z3cL4Cnbh.jpg
  • 45