Wpis z mikrobloga

Mirki/Mirabelki czy są #banki z wyjątkiem inteligo i pkobp które posiadają karty kodów jako narzędzie autoryzacji?
A czemu inny od wskazanych, bo mi właśnie chamsko włączyli autoryzację kodem-sms której nie chce i nic nie robią sobie z reklamacji.

#bankowosc
  • 28
które podmienialy np numer konta czy coś.


@sylwke3100: Znaczy nie wiesz do końca ale chrzanisz. Jak telefon, który nosze przy sobie cały czas i który moge zgubić lub moga mi #!$%@?ć, a nawet wyrobić duplikat sima jest bezpieczniejszy od karty, która leży najczęściej na chacie to ja ne wiem. Wygodniejszy, może.
@sylwke3100: @ZygoteNeverborn: ataki na podmianę nr konta to nie nowość, każdy bank już wprowadził potwierdzenie przy kopiowaniu nr. Tu nie ma znaczenia czy zaakceptujesz to sms/token/kk trzeba uważać. Podobnie z płatnościami zbliżeniowymi, można okraść człowieka w tramwaju - polecam poczytać niebezpiecznik.

I tak token jest najbezpieczniejszy - ale też najdroższy, potem są karty kodów, a potem sms i apki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
które podmienialy np numer konta czy coś.


@sylwke3100: Znaczy nie wiesz do końca ale chrzanisz. Jak telefon, który nosze przy sobie cały czas i który moge zgubić lub moga mi #!$%@?ć, a nawet wyrobić duplikat sima jest bezpieczniejszy od karty, która leży najczęściej na chacie to ja ne wiem. Wygodniejszy, może.

@ZygoteNeverborn: W taki sposób że telefon ma w sobie minimalne zabezpieczenia (kod do telefonu, pin do aplikacji). Dodatkowo potwierdzając
@NaMoment: Piszesz, że wyłączyli Ci autoryzację SMS. Nie masz karty kodów. To jak autoryzujesz teraz transakcje? Bo jeśli z jakiegoś powodu wyłączyli Ci SMSy, to masz zablokowany dostęp do konta. Zakładam, że z apki nie korzystasz (nie polecam)?
@NaMoment: Banki odchodzą od autoryzacji z karty kodów. Wiadomo, że żadna elektroniczna forma nie zastąpi Ci takiego bezpieczeństwa jak papier, ale weź pod uwagę wszystkie inne aspekty w porównaniu bezpieczeństwa i kosztów. Kilka razy miałem sytuację, gdy skończyła się karta kodów i wtedy dupa na co najmniej kilka dni. Podwójna autoryzacja to minimum, potrójna już jest lepsza. Jeśli nie masz wielu przelewów i wiesz, że nie będzie takich, to szukaj banku
@It_king: Czemu apka Twoim zdaniem jest bezpieczniejsza? Bierzesz fizycznie tel kogoś takiego i wystarczy, że poznasz pin, to masz pełną kontrolę nad rachunkami. Załóżmy, że nie puszczasz odcisków palca czy danych biometrycznych do autoryzacji. Z apką, mając kontrolę fizyczną nad urządzeniem, możesz zrobić wszystko co chcesz, bez dodatkowej autoryzacji. Z kolei przy SMS, jak nawet zduplikujesz SIM, to nie znasz danych do logowania banku i już masz podwójną autoryzację.
@Tino: @It_king: tylko ja nie chce robić fikołków kupować telefonu i nr tylko do banku, na moje potrzeby karta kodów jest wystarczająca i najbezpieczniejsza. Z konta robie max 5-10 operacji miesięcznie. Na zakupy mam kartę zbliżeniową przedpłaconą. Do tej pory tyle lat działało bez problemu i był to główny powód dla którego dalej miałem konto. Teraz mam gdzieś uszczęśliwianie mnie na siłę.
@EkspertPKO: cóż jestem już po 4 rozmowach z konsultantami i wytłumaczono mi, że sposób autoryzacji nie leży w kwestii banku a "odbiorcy" - niezłe stwierdzenie. Czyli mimo wybrania i zaakceptowania karty kodów jako JEDYNEJ metody weryfikacji dla 3D-Secure możecie wymagać ode mnie czegoś, czego nie mam bo tak sobie życzy "odbiorca" przy transakcji kartą. Tak, takie otrzymałem wytłumaczenie 4 razy.

No i teraz nie wiem, jesteście moim bankiem czy jednak nie?
W taki sposób że telefon ma w sobie minimalne zabezpieczenia (kod do telefonu, pin do aplikacji). Dodatkowo potwierdzając kodem Nie widzisz co potwierdzasz.


@sylwke3100: Karta ma jeszcze lepsze zabezpieczenia. Przede wszystkim w przeciwieństwie do telefonu nie masz na niej żadnych gównianych aplikacji, nikt nie może sklonować sima i nikt nie może z niej sima wyjąć, bo ich nie ma. I masz nad nią pełną kontrolę, nie jak przy smartfonie z którego
że sposób autoryzacji nie leży w kwestii banku a "odbiorcy" - niezłe stwierdzenie.


@NaMoment: Też mam ten problem. Najlepsze jest że sklepy nie informują o zabezpieczeniu SMS-em i traci się czas, bo ja na przykład od razu zrezygnowałbym z zakupu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W taki sposób że telefon ma w sobie minimalne zabezpieczenia (kod do telefonu, pin do aplikacji). Dodatkowo potwierdzając kodem Nie widzisz co potwierdzasz.


@sylwke3100: Karta ma jeszcze lepsze zabezpieczenia. Przede wszystkim w przeciwieństwie do telefonu nie masz na niej żadnych gównianych aplikacji, nikt nie może sklonować sima i nikt nie może z niej sima wyjąć, bo ich nie ma. I masz nad nią pełną kontrolę, nie jak przy smartfonie z którego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: No właśnie. Karty kodów mi nie sklonuje.

@ZygoteNeverborn: Tylko w tym wypadku karta kodów NiC ci nie pomoże bo mając dostęp do aplikacji, infolinii będzie mógł próbować zmienić sposób autoryzacji a ty się o tym możesz nie dowiedzieć bo SMS przyjdzie na telefon który on będzie miał
Tylko w tym wypadku karta kodów NiC ci nie pomoże bo mając dostęp do aplikacji, infolinii będzie mógł próbować zmienić sposób autoryzacji a ty się o tym możesz nie dowiedzieć bo SMS przyjdzie na telefon który on będzie miał


@sylwke3100: Naprawdę może tak zrobić? No to gówniana ta aplikacja i gówniany system. Tym bardziej zostaję przy karcie kodów. Hej @EkpertPKO, da się tak zrobić jak on mówi?
@NaMoment @EkspertPKO Jeszcze jedna uwaga: "Nowe sposoby potwierdzania internetowych płatności kartą wynikają z unijnej dyrektywy PSD2 - zobowiązuje ona banki m.in. do stosowania silnego uwierzytelnienia, czyli dodatkowego potwierdzania tożsamości klientów".
@EkspertPKO: PSD2 miało czas wejść do 14.09.2019 wiec trochę dziwne ze jeszcze miesiąc temu działało a teraz nie działa. A z innej strony PSD2 nie mówi ze karta kodów jest zła i ma zniknąć. A nawet łapie się w wymagania. Także jaką teraz usłyszę wymówkę?
@NaMoment @EkspertPKO Ależ tu nie chodzi o żadną wymówkę - stosujemy się do wszystkich wymagań dotyczących kartowych transakcji internetowych - z naszej strony nic się nie zmieniło w ostatnim miesiącu. Być może sklep, z które Pan korzysta, zmienił zasady płatności? Aby to dokładnie ustalić, jeszcze raz prosimy o złożenie reklamacji - wtedy będziemy mogli dokładnie ustalić, w przypadku Pana konkretnej transakcji, w jaki sposób była ona autoryzowana. W przypadku zwykłych transakcji zlecanych