Wpis z mikrobloga

@steppenwolf90: PKP nadal szuka ludzi od Cobol, nie wiem czy nadal czy przepisują ale kiedyś przecież całe PKP działało opierając się o ten język. System Kurs 90 wprowadzali przecież w końcu lat 80 pierwotnie dla niemieckich kolei - utrzymywanie tego do czasów obecnych + infrastruktury to musi być horror. Nagle niech umrze duża część załogi, znajdź mi teraz juniora który to ogarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze
@devones: Akurat w przypadku pkp prościej byłoby to wszystko przepisać. W sensie to nie jest bank który musi cały czas działać i wszystko jest zależne od wszystkiego w tym bazy danych która przechowuje wszystkie najważniejsze informacje. Jeżeli jakiś pociąg się spóźni kilka godzin to ludzie stwierdzą że to norma ;)
W sensie to nie jest bank który musi cały czas działać i wszystko jest zależne od wszystkiego w tym bazy danych która przechowuje wszystkie najważniejsze informacje.


@K-S-: Banki (szczególnie w UK/USA) to też zabawna kwestia - widzisz piękną appkę a pod spodem często nadal część systemów siedzi niskopoziomowo napisana appka pod mainframe a niektóre nawet pod dosem. Pewnie że masz rację z PKP że warto to przepisać od zera (i może
d.....s - > W sensie to nie jest bank który musi cały czas działać i wszystko jest za...
@devones: pod spodem siedzi antyczne unixowe gówno i przy każdej kolejnej nowej aplikacji powstałej z okazji zmiany zarządu okazuje się, że lepiej siedzieć na tej archaicznej aplikacji i uczyć nowych co i jak, nie pytaj skąd wiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@wowowicz: @Hauleth: ja pamiętam historię jak w 2015 przy okazji diagnozy firewalla w pewnej firmie udało mi się spotkać maszyny Robotron - jedyne zadanie tego komputera z tego co opowiadali to była jakaś bramka która liczyła ile pojazdów wjechało/wyjechało. Używał ich tylko starszy ochroniarz "dla siebie" bo auta i tak miały GPS. Miał to w swojej budce i nawet zbytnio firma nie wiedziała po co używał tego komputra. Niestety nie