Wpis z mikrobloga

@devones: A wiesz że ibm dalej produkuje takie komputery? I oni tam montują swoje procesory. Z tym że te nowe mogą pracować pod kontrolą linuxa. Tak czy inaczej jeżeli mają kompatybilność wsteczną to być może nie warto pozbywać się cobola, często słyszę że największym problemem jest brak dokumentacji a nie sam język.

Choć z drugiej strony wiem jak wygląda sytuacja z stronami internetowymi pisanymi lata temu w php. Tam często jest
@devones: A wiesz że ibm dalej produkuje takie komputery? I oni tam montują swoje procesory.


@K-S-: Doskonale wiem, swego czasu kilku dostawców chmurowych oferował (kilku nadal ma) w chmurze publicznej maszyny z POWER9 - udało mi się pobawić, przyjemna platforma ale była cholernie droga (nawet OVH miało w dawnym laboratorium w dobrej cenie na godziny) - co do mainframe to przecież polski ZUS od dawna namiętnie używa rozwiązań od IBM
d.....s - > @devones: A wiesz że ibm dalej produkuje takie komputery? I oni tam montu...
@devones: Widziałem ten film ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za moje pieniądze zabawki sobie kupują ( ͡° ʖ̯ ͡°) (w sensie zus)

W sumie przyznam że nigdy nie pracowałem w korpo, ten świat to dla mnie trochę czarna magia nawet do końca nie wiem co tam stosują ;)
PKP nadal szuka ludzi od Cobol, nie wiem czy nadal czy przepisują ale kiedyś przecież całe PKP działało opierając się o ten język. System Kurs 90 wprowadzali przecież w końcu lat 80 pierwotnie dla niemieckich kolei - utrzymywanie tego do czasów obecnych + infrastruktury to musi być horror. Nagle niech umrze duża część załogi, znajdź mi teraz juniora który to ogarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze dodać do
t w przypadku pkp prościej byłoby to wszystko przepisać. W sensie to nie jest bank który musi cały czas działać i wszystko jest zależne od wszystkiego w tym bazy danych która przechowuje wszystkie najważniejsze informacje.


@K-S-: nie wiem jak w PKP, ale w DE system planuje odstępy między pociągami z uwzględnieniem mas i zdolności hamowania, i jak ktoś się pomyli to będzie raczej duże bum.
@steppenwolf90: poniżej lista osób, które kiedykolwiek wynegocjowały górne widełki:

Sugerowanie się widelkami w ofercie... Przecież to jest wabik. Specjalnie dają takie duże, ale przeważnie max co można wynegocjować to środek widelek. No a jeżeli ultra Janusz soft to dolne widelki z wielką łaską będą wciskać