Wpis z mikrobloga

Czy to wystrzelony, czy też fabrycznie miał te wyżłobienia (regularnie wyglądają). Jakby wystrzelony to prawdopodobne, że byłby zniekształcony (a wygląda równo). Było tam sporo niewystrzelonych naboi, jeszcze w tych sześciopakach magazynkowych. Ale były też odłamki bomb. Coś grubego musiało się tam dziać.
To wykopaliska pod obwodnicę.

#historia #wykop #archeologia #drugawojnaswiatowa
7160 - Czy to wystrzelony, czy też fabrycznie miał te wyżłobienia (regularnie wygląda...

źródło: comment_1634584893FIdQVpLSoipndv9bEreHrQ.jpg

Pobierz
  • 11
@7160: Nie musi być zdeformowany, spadł w ziemię i nic mu się nie stało. A te żłobienia często noszą na sobie, raczej nie jest to efekt uderzenia w cel. Albo fabryczne albo przy wystrzale powstało.
@7160: Wątpię aby tak wyglądało po spotkaniu z piaskiem, to nie ten typ pocisku. Zresztą ja bym powiedział, że te zwłoki to całkiem inny pocisk, krótszy niż to co wstawiłeś wyżej.
W glebie znajduje się prawie zawsze takie normalne bez deformacji jak na pierwszej focie.
@7160: Nie, nie zniekształcają się te dawne z wojny jak ten co wrzuciłeś. 99% z gleby są proste, normalne. W sumie ciężko mi nawet sobie przypomnieć czy widziałem jakieś znacznie zniekształcone.
@Vadzior: W sumie jak w nic nie trafił to spadał na ziemie nieuszkodzony. Tyle, że ten znaleziony w centrum wydarzeń - jakies okopy tam były, bo zbutwiałe słupy się ostały. Ten mój to ze strzelnicy, gdzie z całym impetem uderzał w nasyp.
@7160: ,,sześciopaki magazynkowe" - tzw. łódka nabojowa ;)

Ogólnie widzę, że nie jesteś zbytnio zaznajomiony z tematem więc radzę Ci uważać jeśli pozbierałeś także łuski - mogą mieć w sobie proch (szczególnie te niewystrzelone)
@Biszkopcik: Tych z prochem nie brałem, bo za posiadanie chyba do 8 lat jest. Niektóre były tak skorodowane, że było proch widać. Ciekawe czy spłonki jeszcze miały szanse zadziałać.

Mam znajomego co miny zbierał - mówił, że zewnątrz skorupa rdzy, a w środku jakby dopiero co z fabryki wyjechały.