Wpis z mikrobloga

Dom Kolejarza

Już kiedyś na mirko odnotowałem powstawanie fajnego gówno-bloku w #nowahuta, ale to było zanim powstał tag #zlotawolnoscdeweloperska, obserwowanego przez niemało Mirków, więc powtórzę jeszcze raz: okolice ulicy Powstańców w #krakow to jest jakiś dramat.

Okolica dawnych składów budowlanych, waląjących się rur i fruwającego styropianu, a jeszcze dawniej bocznic kolejowych i pól uprawnych. Obecnie padająca ofiarą chaotycznego rozrostu miasta i niedojeżdżającej infrastruktury.

Pięćdziesiąt metrów od torów kolejowych powstaje inwestycja o prestiżowej nazwie Viva Piast, ale mam dla niej bardziej adekwatną nazwę: Dom Kolejarza. Gdy w nocy przejeżdża w kierunku kombinatu 40 węglarek ciągniętych przez ET22, a maszynista wyda sygnał Rp1 Baczność, dźwięk słychać dobrze na osiedlu Wysokim. Gdy dowolny pociąg jadący z lub na północ przejeżdża przez rozjazdy w Batowicach, odgłos słychać na os. Oświecenia. Tymczasem nowi lokatorzy będą mieli możliwość słuchania bezpośrednio przy torach. Wymarzona lokalizacja do trainspottingu oraz innych mikolskich aktywności.

Kolejne pięćdziesiąt metrów na północ od torów przebiegać będzie nabierająca powoli kształtu północna obwodnica Krakowa, a nieopodal będzie węzeł drogowy. Czy ekrany akustyczne wygłuszą szum tirów jadących na zimowych głośnych oponach? Nie wiem, ale się domyślam.
Pobierz
źródło: comment_1634555749Ptj4CUgZooByiHDdJ7XX1J.jpg
  • 33
to już jesteś przegryw bo mieszkasz w patodeweloperce?


@Mirkorinho: nie chodzi o przegryw, tylko to, że jak świat długi i szeroki działki przy linii kolejowej były zawsze najtańsze i, no nie oszukujmy się, mało atrakcyjne. Ale przynajmniej zasada była uczciwa: jest głośno i #!$%@?, ale przynajmniej tanio. A w opisanej przez OPa inwestycji próbuje się ludziom wcisnąć dziadowską lokalizację jako coś atrakcyjnego, a to już, pomijając zwyczajny marketingową ściemę pożałowania godną
@DerMirker: bardzo lubię Twoje wpisy, ale tutaj akurat kilka kwestii musze obronić. Tereny zielone i tereny do biegania są tutaj świetne, choć trzeba przejść te 5 min na piechotę żeby zacząć bieg wśród zieleni: zalew Zesławicki, Batowice, dwa parki obok, Planty Mistrzejowickie. Parku na Piastów widzę nie zaliczasz do zieleni, więc nie wiem jaki obszar uważasz za okolicę, 10m? Ścieżka rowerowa zaczyna się chwilę dalej, a do Biedronki i Lidla jest
@kjeller:

Tereny zielone i tereny do biegania są tutaj świetne, choć trzeba przejść te 5 min na piechotę żeby zacząć bieg wśród zieleni: zalew Zesławicki, Batowice, dwa parki obok, Planty Mistrzejowickie


Trzeba będzie przejść przez kolejne bloki i pod autostradą by dotrzeć do zalewu. Batowice? A gdzie tam przestrzeń do biegania? Park na Piastów będzie zatłoczony, do plant mistrzejowickich to dłuższy spacer. Bezpośredniej zieloności przy blokach nie będzie

Na moim biedaschemacie
Pobierz
źródło: comment_1636018672rYxQarzG4B7Xgw4REtmYVk.jpg