Wpis z mikrobloga

Dom Kolejarza

Już kiedyś na mirko odnotowałem powstawanie fajnego gówno-bloku w #nowahuta, ale to było zanim powstał tag #zlotawolnoscdeweloperska, obserwowanego przez niemało Mirków, więc powtórzę jeszcze raz: okolice ulicy Powstańców w #krakow to jest jakiś dramat.

Okolica dawnych składów budowlanych, waląjących się rur i fruwającego styropianu, a jeszcze dawniej bocznic kolejowych i pól uprawnych. Obecnie padająca ofiarą chaotycznego rozrostu miasta i niedojeżdżającej infrastruktury.

Pięćdziesiąt metrów od torów kolejowych powstaje inwestycja o prestiżowej nazwie Viva Piast, ale mam dla niej bardziej adekwatną nazwę: Dom Kolejarza. Gdy w nocy przejeżdża w kierunku kombinatu 40 węglarek ciągniętych przez ET22, a maszynista wyda sygnał Rp1 Baczność, dźwięk słychać dobrze na osiedlu Wysokim. Gdy dowolny pociąg jadący z lub na północ przejeżdża przez rozjazdy w Batowicach, odgłos słychać na os. Oświecenia. Tymczasem nowi lokatorzy będą mieli możliwość słuchania bezpośrednio przy torach. Wymarzona lokalizacja do trainspottingu oraz innych mikolskich aktywności.

Kolejne pięćdziesiąt metrów na północ od torów przebiegać będzie nabierająca powoli kształtu północna obwodnica Krakowa, a nieopodal będzie węzeł drogowy. Czy ekrany akustyczne wygłuszą szum tirów jadących na zimowych głośnych oponach? Nie wiem, ale się domyślam.
DerMirker - Dom Kolejarza

Już kiedyś na mirko odnotowałem powstawanie fajnego gówn...

źródło: comment_1634555749Ptj4CUgZooByiHDdJ7XX1J.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
Przechodzimy do mojej ulubionej części, czyli oglądania wizualizacji.

PUNKTY HANDLOWE I USŁUGOWE
Kawiarnie i restauracje? To trzeba będzie iść na pętlę na Piastów i jechać 52 do centrum pół godziny.
Sklepy? To trzeba będzie iść na 159 i jechać do Serenady
Salony fryzjerskie i kosmetyczne? To pewnie powstanie, bo wszędzie powstają barberszopy i paznokcie sieci Andżelanails.

W centralnej części zdjęcia młodzi i dynamiczni trzydziestolatkowie ze stocku pozujący do selfi i omawiający ostatni
DerMirker - Przechodzimy do mojej ulubionej części, czyli oglądania wizualizacji.

...

źródło: comment_1634557247ZZ3gRKQkEhcXUrUCsUvslo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy ekrany akustyczne wygłuszą szum tirów jadących na zimowych głośnych oponach?


@DerMirker: to teraz mi powiedz, ile tirów jeździ na oponach zimowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A to wąska ulica Powstańców z przystankami


@DerMirker: tradycyjnie muszę się przywalić bo to nie Powstańców a Piasta Kołodzieja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale poza tym święta prawda niestety - to co się stało z Piastów ostatnio woła o pomstę do nieba. Ostatnie co tam jeszcze zostało to pas zieleni przy ogródkach działkowych do Osiedla Złotej Jesieni (jak to zabudują to będzie totalna betonoza) i bliskość wiosek
  • Odpowiedz
@DerMirker: Mysle ze marudzisz, 25 lat temu petla na piastow to byl koniec krakowa (i swiata;), dalej tylko pola i wies, teraz pkt ciezkosci sie przesuwa na polnoc, teraz "stare/gorne" piastow juz nie jest koncem cywilizacji a srodkiem. Jak (jesli) zrobia to kolejke aglomeracyjna (15 minut na dworzec gl!) to przynajmniej nie trzeba bedzie "zwiedzac" calej NH jadac do centrum,i do tego jeszcze obwodnica w okolicy. Bedzie pieknie;). Osobiscie ciesze sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kaktusak:

a obecnie to pieknie rozwiajaca sie okolica z duza iloscia towers, viva, terraces i innych z cenami za m2 wyzszymi niz w srodkowej uk..

No popatrz pan, ceny europejskie, a standard polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, rozwój to nie tylko stawianie nowych bloków. Też trochę zachodu zjechałem i zazwyczaj w takich miejscach przy torach i drogach mieszkają imigranci, uchodźcy i biedacy
  • Odpowiedz
@DerMirker: Ale masz ciśnienie xd kto chce to kupi tam mieszkanie kto nie chce to nie XD ja mieszkam na Piastów już ponad rok i pociągi mi absolutnie nie przeszkadzają. A wręcz lubię sobie oglądać jak przejeżdzają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
IDEALNE WARUNKI DO SPORTU I REKREACJI

Ścieżki rowerowe? Nie ma, pewnie będą, bardziej w formie ścieku komunikacyjnego a'la Mogilska.
Zielona okolica? Kłamstwo, najbliższy zielony teren to parki wybudowane na socjalistycznych Piastów i Bohaterów Września. Jedyna zieleń w okolicy to powój na nasypie kolejowym.
Tereny do biegania? Tak, na poboczu ul.Powstańców.

@DerMirker: uwielbiam takich MirkoExpertów negujących wszystko z góry na dół.. Akurat kwestie sportu i rekreacji w tym regionie są jednymi z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker:

Okolica dawnych składów budowlanych, waląjących się rur i fruwającego styropianu, a jeszcze dawniej bocznic kolejowych i pól uprawnych.


Według Mirasa jeśli masz mieszkanie na końcu miasta przy granicy z wsią z polami uprawnymi oraz z perspektywą w przyszłości na dobrą komunikację (węzeł drogowy + PKP) to już jesteś przegryw bo mieszkasz w patodeweloperce?
  • Odpowiedz
@Mirkorinho: nie chcę cię martwić, ale nieużytki między BW a Domem Kolejarza są już objęte zabudową.

Równie dobrze mieszkaniec Ruczaju może potwierdzić, że jest gdzie biegać, bo przecież wzdłuż drogi jest ścieżka i w ogóle kilometr dalej jest Zakrzówek
  • Odpowiedz
@Mirkorinho: jeśli wymagasz od bloku jedynie bliskości przystanku, by dojechać do miasta i nie przeszkadza ci pociąg za oknem, autostrada i ciasnota, to owszem, inwestycja idealna pod ciebie
  • Odpowiedz