Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie najlepsze oprogramowanie dla sklepu internetowego? Około 50-100tys różnych ofert towarów.

Fajnie, jakby było proste w konfiguracji, ewentualnie prosto było napisać do niego jakąś wtyczkę/coś zmienić. Nie musi mieć zaawansowanych opcji ani np wariantów towarów. Ważne, żeby dało się wyszukiwać, była jakaś wyszukiwarka - przede wszystkim po kategoriach, ewentualnie też jakiś parametrach (chociaż to opcjonalnie w sumie), i żeby dało się przez API (tutaj mogę napisać wtyczkę samemu) wrzucać towary do sklepu.

Dobrze, gdyby był też plugin do integracji z paczkomatami (do wyboru paczkomatu przez klienta) i przelewy24. Panel zamówień może być byle jaki, bo i tak zamówienia będa pobierane przez API do zewnętrznego programu.

Szczerze, to #woocommerce i #prestashop próbowałem ale nie mam do tego siły... WooCommerce w sumie dużo prostszy się wydaje niż presta, ale brak sensownej wyszukiwarki robi swoje.

#ecommerce #sklepyinternetowe #sklepinternetowy #programowanie #webdev
  • 6
@Ernest_: prócz wyszukiwarki natrafiłem na parę innych problemów, np jak customizować stronę wyszukiwania (żeby panel widgetów był tylko w widoku kategorii, a nie na stronie głownej czy stronach przedmiotów), a także to, żeby zamówienia za pobraniem były odpowiednio droższe. Ukrywanie metod dostawy, przy darmowej dostawie już ogarnąłem prostym pluginem który napisałem (bo chciałem ukryć wszystko, prócz paczkomatów - też darmowej dostawy).

@odysjestem: magento jest jeszcze bardziej skomplikowane, więc odpada.
@Ernest_: a czy tym pluginem, zrobię widget wyszukiwania, ewentualnie czy dam radę go w jakiś sposób wstawić na stronę widoku kategorii (tam gdzie wyświetla się wiele towarów, a nie pojedyńcza strona towaru)? I czy w sumie jest sens iść w ten WooCommerce - czy uciągnie to 100tys ofert?
@lukasj: A może by tak rozwiązanie SaaS? Miej na uwadze, że przy sklepach jest zawsze coś do roboty. A to hurtownia coś zmieni, a to wyjdzie aktualizacja integracji z P24 albo Google doda nowe wymagane pola w feedzie. Nie mówiąc już o indywidualnych przeróbkach w razie potrzeby.

Jeśli nie masz czasu na samodzielne modyfikacje i aktualizowanie wtyczek, to być może gotowe rozwiązania będą dla Ciebie najlepszym wyjściem. Rzuć okiem na #