Wpis z mikrobloga

Samo słuchanie przez cały dzień w tle podcastów po Angielsku dużo daje? Umiem Angielski na poziomie B1 i mam możliwość słuchania czegokolwiek przez cały dzień, bo taka praca i warto to jakoś wykorzystać.
Co byście mi polecili żeby słuchać sobie w tle?
#angielski #angielskizwykopem #naukajezykow
Zebrzysta_Zebra - Samo słuchanie przez cały dzień w tle podcastów po Angielsku dużo d...

źródło: comment_1634292236dPXwpLcHnTsQu9aRET5pen.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zebrzysta_Zebra:
polecam Science Vs na spotify
Home Cooking też jest świetne jeśli interesuje cię gotowanie - jak słuchałem tego w autobusie to się cieszyłem, że mam maskę na mordzie bo ciężko czasami było się opanować
  • Odpowiedz
@Zebrzysta_Zebra: Samo słuchanie niewiele daje, chyba, że jesteś już na solidnym poziomie B2 albo niewiele brakuje ci do C1. Trzeba wykonać jakąś pracę oprócz słuchania, czyli wynotowywać słówka, których nie znasz, struktury gramatyczne i je sprawdzać a później powtarzać, wtedy robisz progres.

Należy też pamiętać, że słuchanie poprawia tylko słuchanie, jeśli chcesz polepszyć pisanie/czytanie/mówienie to musisz pisać/czytać/mówić innej możliwości nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zebrzysta_Zebra: w skrócie jak chcesz rozmawiać to musisz rozmawiać. Jak chcesz pisać to musisz pisać, jak chcesz rozumieć słuchany angielski to go słuchaj. To jest zajebiście proste ale ludzie lubią to komplikować.

Nie nauczysz się jeździć na rowerze pływając na basenie nawet jeśli oba są zajęciami sportowymi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Swego czasu słuchałem dużo "Stuff You Should Know" i mogę z całego serca polecić, bo jest świetny i w każdym odcinku porusza inny temat. Można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy o świecie i potem sypać ciekawostkami na imprezach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słuchałem też Tima Ferrisa, bo robi wywiady z ludźmi ze świata marketingu, biznesu itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zebrzysta_Zebra: Samo słuchanie niewiele daje, chyba, że jesteś już na solidnym poziomie B2 albo niewiele brakuje ci do C1. Trzeba wykonać jakąś pracę oprócz słuchania, czyli wynotowywać słówka, których nie znasz, struktury gramatyczne i je sprawdzać a później powtarzać, wtedy robisz progres.


Należy też pamiętać, że słuchanie poprawia tylko słuchanie, jeśli chcesz polepszyć pisanie/czytanie/mówienie to musisz pisać/czytać/mówić innej możliwości nie ma.

@r4do5: To nie do końca prawda
  • Odpowiedz
@Zebrzysta_Zebra: https://www.wykop.pl/link/6324849/najlepsze-strategie-nauki-angielskiego-dla-poczatkujacych/
Polacy zazwyczaj mają problemy z angielskim szykiem zdania. Przyczyna tkwi we wpływie naszego ojczystego języka, w którym występuje odmiana przez przypadki. Umożliwia nam ona dość dowolne przestawianie wyrazów w zdaniu bez obawy o zrozumienie sensu.
http://www.lingvika.pl/szyk-zdania-w-agnielskim-dlaczego-zle-mowimy-i-jak-sobie-z-tym-radzic/
szkorbutny - @Zebrzysta_Zebra: https://www.wykop.pl/link/6324849/najlepsze-strategie-...

źródło: comment_1634646746pLFbLO71rL01TWdTrMq0ZM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz