Wpis z mikrobloga

@K4rpik: Do tego ona mogła być chora na coś zupełnie nie związanego z wyziębieniem ale jaśnie wykopek wydał wyrok. Oczywiście zdjęcie jak #!$%@? z przyczajki bo IRL się nawet nie odezwie twarzą w twarz.
  • Odpowiedz
@K4rpik: Jprdl jakie pierniczenie Janusza XD na pewno ktoś ma nie korzystać z czegoś na co ida jego pieniądze, bo ty tak mówisz. Mam nadzieje, ze miałeś czapkę, szalik i rękawiczki i kalesony, bo jak nie to zajmujesz miejsce.
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: no tak, odsłoniete węzły chłonne jak je przewieje to zwiększają szansę na przeziębienie itp. nie mówiąc o artretyzmie na
starość.

@L3gion: przecież takie temperatury przy wietrznej pogodzie to już jest chłodno. Taki ubiór jest nierozważny dopiero przy - 20? xD

@somskia: wiem, że ironizujesz ale powinno ubierać się odpowiednio do pogody, wziębianie i przegrzewanie organizmu to stawianie
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: Może źle się wyraziłem ale kanały dla systemu immunologicznego są w tym miejscu odsłonięte (brak ochronnej warstwy tłuszczu) co prowadzi do łatwiejszego osłabienia organizmu.

Artretyzm to oddzielny problem spowodowany odsłoniętymi kostkamj, poważnie muszę to tobie tłumaczyć? Matko boska jaką ty masz wiedzę z zakresu biologii?

@L3gion: za ciepło jest na ocieplane buty nawet i dla mnie, przecież nie trzeba z jednej skrajności w drugą przeskakiwać.
  • Odpowiedz
@DiscoKhan:

Przyczyną dny jest podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi. Kwas ten krystalizuje się, a jego kryształki odkładają się w stawach, ścięgnach, a także otaczającej je tkance.


Dna moczowa jest inną nazwa artretyzmu. Teraz czekam na wyjaśnienie, jaki wpływ ma temperatura na zaburzenie metabolizmu puryny, co prowadzi do rozwoju artretyzmu "miszczu"
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: Dokładnie tak. Ostatnio w piękną, słoneczną niedzielę przewiało mnie tak, że z łóżka złaziłem najpierw jak bachor, na cztery, później próbowałem wstać. Nogi, głowa, plecy, uszy, wszystko napierało. Niestety nie stać mnie było, by poleżeć w domu dłużej niż 3 dni. Ale co do narządów i układów to trochę przerost, ale wiem, że ryja od ucha da radę pokręcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DiscoKhan: @K4rpik: medycyna jak polityka czy ekonomia; możesz się #!$%@? znać, a i tak będziesz wypowiadał się jak ekspert xd
Muszę odświeżyć swoją starą internę, bo cholera chyba nic o odsłoniętych kostkach w przebiegu dny moczanowej nie pisali, debile.
Ehh wykopki
  • Odpowiedz