Wpis z mikrobloga

@Flypho: Daj mu spokój. Wziął kredyt na 30 lat, na coś co wcisnął mu przedstawiciel dewelopera i będzie tego bronił. Nie dociera do niego, że mimo własności ma bardzo ograniczone prawa do ingerencji w budynek, a do tego koszty ogrzewania znacznie wyższe. Ja nie zamierzam dyskutować z kimś, kto rzuca argumentami typu „chlew” i „odludzie” nie zdając sobie sprawy z rzeczywistości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jamniki2: dla mnie dom to miejsca, w którym za ścianami nie mam sąsiadów a na podwórku jestem w stanie zmieścić kilka takich domków jak wyżej

@Ziemniak43212: no fajnie, tylko ile coś takiego kosztuje żeby jeszcze była dobra lokalizacja. To tak jak mówić, że BMW czy Audi to kompromis jak nie stać na Lamborghini czy Royce Rollsa.
  • Odpowiedz
@Ziemniak43212: blizniaki zazwyczaj maja jeszcze sensowna lokalizacje.
Na ten moment budowa domu w sensownej lokalizacji jest poza zasiegiem wiekszosci osób, dzialka w miescie powiatowym 40-80k mieszkancow to teraz 500zl/m2, powiedz mi kto ma 300-400k na dzialke w dobrej lokalizacji? W 2019 dzialki byly o polowe tansze.
Dzialki w takich lokalizacjach schodza teraz tylko i wylacznie na bliźniaki lub jakies szeregi.

Jak ktos chce dom to tylko #!$%@?, minimum 15km od granic
  • Odpowiedz
@Ziemniak43212: @Microplastic: Przecież to głupie co piszecie. Jest duża ilość różnic.
1. Nie ma czynszu. Taka 'DROBNA' różnica. Zamiast #!$%@?ć 600pln miesięcznie można samemu gospodarować.
2. Nie masz 10 sąsiadów w klatce a 2ch za dobrze izolowanymi ścianami. Taka subtelna różnica że nie słyszysz jak ktoś sra nad twoją głową albo dzieciaki sąsiada skaczą po suficie.
3. Powierzchnie są większe - masz 110 metrów a nie 70 - w tej
maszfajnedonice - @Ziemniak43212: @Microplastic: Przecież to głupie co piszecie. Jest...

źródło: comment_1634246370Nop7boIp8sj1GJ8BOHp4h8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice:

Masz 70-150m2 działki. Niby nic a można sobie fajnie zagospodarować.

Okej, tylko co zrobisz na tej działce? Wyjdziesz ze znajomymi na grila? Nie, zaraz Grażyna obok będzie wszystko podsłuchiwać i później narzekać na hałas i ze dym z grilla.. skosisz trawę? Okeeej, tylko #!$%@? z kubłem pełnym trawy przez całą powierzchnie mieszkalna, tylko po to żeby go wyprowadzić przed dom! Jeeeeeaaaa, zawsze o tym marzyłem
  • Odpowiedz
Okej, tylko co zrobisz na tej działce? Wyjdziesz ze znajomymi na grila? Nie, zaraz Grażyna obok będzie wszystko podsłuchiwać i później narzekać na hałas i ze dym z grilla.. skosisz trawę? Okeeej, tylko #!$%@? z kubłem pełnym trawy przez całą powierzchnie mieszkalna, tylko po to żeby go wyprowadzić przed dom! Jeeeeeaaaa, zawsze o tym marzyłem


@NTSC: Można na grilla ale jednak 95% czasu spędzam tam czas relaksując się z rodziną. Po
  • Odpowiedz
Możesz wymienić jakieś przykłady mniejszego kosztu płotu/utrzymania działki?


@NTSC: No ogrodzenie 2000m2 to koszt 20 tysięcy. Ogrodzenie segmentu to 3 tysiące.
Utrzymanie działki - duża działka to więcej roślin które sadzimy, siatka przeciw kretom itp. Nawodnienie jak ma ładnie wyglądać.
Generalnie koszt wszystkiego co mam na działce to około 40 tysięcy - rośliny, altana, kamienie itp. Sąsiedzi sporo więcej zapłacili bo mieli profesjonalne firmy które to robiły.
Na segmencie jest więcej
  • Odpowiedz
mi i w ogóle porównywanie bloków do szeregowców


@Ziemniak43212: No a na czym niby ma dyskusja polegać? Przecież ty właśnie o tym chcesz dyskutować - twierdzisz że szeregowce i bloki to jeden #!$%@?. Prosisz o to, żeby próbować zmienić twoje zdanie.
O #!$%@? ci więc chodzi jak nie o to co napisałeś na początku?
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: tego mema użyłem bo mi się podoba, w #!$%@? mam to,że jest napisane na nim "change my mind" zarówno bloki jak i szeregowce to jeden wielki syf i tu nie ma nad czym dyskutować, wykopki jednak jak widzę nawet dupę spinać na ten temat potrafią xd
  • Odpowiedz