Wpis z mikrobloga

Czy powinno zlikwidować się znaki informujące o fotoradarach? #ankieta Odpowiedź uzasadnij ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście bez likwidacji samych fotoradarów, przy zachowaniu zakazu stosowania przenośnych fotoradarów przez straż miejską.

#prawojazdy #kierowcy #ruchdrogowy #polska #pytanie #samochody #motoryzacja
pogop - Czy powinno zlikwidować się znaki informujące o fotoradarach? #ankieta Odpowi...

źródło: comment_1634210614bOLfnaMdPHYoW9c3u5Nd91.jpg

Pobierz

Czy powinno zlikwidować się znaki informujące o fotoradarach?

  • Tak 27.5% (86)
  • Nie 72.5% (227)

Oddanych głosów: 313

  • 24
@pogop: Trudne pytanie.
Z jednej strony: Dzban który zobaczy fotoradar więc będzie ostro hamował a drugi zapewne wjedzie mu w dupe.
Z drugiej strony: Częste zmiany lokalizacji fotoradarów powinny przyczynić się do zmniejszenia liczby kierowców przekraczających prędkość z uwagi na to że nie będą wiedzieli gdzie można a gdzie nie można przekraczać prędkości.

Już chyba lepszym pomysłem są stałe fotoradary oznaczone i fotoradary mobilne nawet w asyście policjanta.
teraz przecież są takie mobilne fotoradary z często zmieniającą się pozycją o nazwie drogówki z suszarą, i co?


@vargemp: niech sobie będą, po to są. Poniżej pytania zaznaczyłem, że miałby utrzymany zakaz stosowania fotoradarów przez straże miejskie, które dawniej czatowały na kierowców w wątpliwych etycznie miejscach i wykorzystywały kruczki lub wręcz błędy w oznakowaniu, żeby tylko łapać hajs.
@pogop: Nie ma sensu likwidować oznaczenia przy stałych fotoradarach- nieoznaczone będą służyły tylko i wyłącznie do koszenia "przyjezdnych", a nie wpłyną na bezpieczeństwo. Mieszkańcy i tak będą doskonale wiedzieć gdzie zwolnić, a gdzie przyspieszyć.
@pogop: tja pozwólmy im stawiać nieoznakowane radary gdzie popadnie, żeby nas #!$%@? na kasę ile wlezie, zwłaszcza na bezsensownych ograniczeniach do 50.

Albo tak jak na A1 w budowie, 30km ograniczenia do 70km/h i pomiar odcinkowy.

Ps. Cały czas działają mobilne i nieoznakowane fotoradary inspekcji transportu drogowego.
@Pietter: Niestety tak się nie da, na 50 jadę 50 żeby jeździć przepisowo co do kilometra to cały czas trzeba mieć tempomat włączony. Ale niech rekomendacją będzie to że wszyscy mnie najczęściej wyprzedzają, czasami nawet tiry :D raz na jakiś czas dostane długimi że mam wielkiemu drajwerowi z drogi #!$%@?ć bo on na 100 chce jechać 200
Niestety tak się nie da


@DarkZizi: no i tu wchodzi do gry POTĘŻNY fotoradar ukryty w psim polu za śmietnikiem (jak jeszcze straż miejska miała uprawnienia to autentycznie widziałem taki numer na oczy) i łapie Cię 60 na 50tce. Kolejny drogowy wariat złapany. wielki sukces naszej władzy obwieszczony
@pogop: Celem fotoradarów i kontroli drogowej nie jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, a łatanie dziury w budżecie. Brakuje fotoradarów w mieście, a jest ich nadmiar na wylotówkach i na zadupiach. Znak powinien być