Wpis z mikrobloga

Stało się mirki, przewierciłem kabel od siły :( wezwałem elektryka, sprawdził, mówi że przewód nie przerwany, to można zaizolować i zagipsować, ale jakoś mnie to nie przekonuje, ten kabel jest dosyć mocno naruszony. Nie znam się na tym, jak podepnę indukcje i np. odpalę wszystkie palniki, to on się nie będzie grzać w tym miejscu? Nie zapali się? Jak to połączyć tak żeby mieć czyste sumienie? :(

#remontujzwykopem #elektryka
joGgurt - Stało się mirki, przewierciłem kabel od siły :( wezwałem elektryka, sprawdz...

źródło: comment_1634116801qHJg5M1hPKgnpTSez1JDCm.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
Rozkuć na boki, uciąć przewody w miejscu uszkodzenia, odizolować, nałożyć termokurczke na każdą z uciętych żył, dołożyć wstawkę z żyły 2,5, owinąć cienkim drutem, zalutować porządnie, naciągnąć termokurczke, lekko zagrzać każda z osobna uważając żeby ostre krawędzie z lutow jej nie przrbiły i na koniec zaizolować całość.

Ja bym tak zrobił, to nie tak dużo roboty jak się wydaje.
  • Odpowiedz
@joGgurt @saperq: wago do ściany i zagipsować? coś się stanie wago się stopi i będzie miał chłop ciepło.. jak cos jest przerwane fest to skręcamy, lutujemy izolujemy porządnie ;) Na zdjęciu wydaje się być wszystko ok, tak jak Elektryk mówi, zaizoluj każdą żyłę oddzielnie później wszystko razem i gipsuj :)
  • Odpowiedz
@internety: nie jestem fanem zaklejania wago w ścianie :// Miałem parę sytuacji gdzie wago się stopiło u klienta, tam gdzie jest dojśćie i puszka jak najbardziej, wago super sprawa, ściana? skręcamy lutujemy i jest na wiek. A propo różnicowki i trójfazowego bezpiecznika nie wiem o co chodzi, Różnicówka trójfazowa i zabezpieczenie na indukcję to zależy od podłączenia 16/32A
  • Odpowiedz
@Mejukudivad: ale wago czy chińskie wago? Bo jest dużo podróbek. W Niemczech cała stara chata na tym śmigała razem z trójfazowym miejscami w puszkach a miejscami pod tynkiem glinianym i było wszystko git. Niemiec elektryk to robił. Ja u siebie w domu mam #!$%@? instalacje i co chwilę przeskakuje z alu na miedź i odkąd mam założone wago 222 to nie mam problemu. Ale racja jak instalacja #!$%@? zrobiona to może
  • Odpowiedz
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

To jest #!$%@? kwintesencja wykopu

- robisz błąd przez niewiedzę

- wołasz fachowca

- on ci mówi co i jak

- kwestonujesz jego wiedzę, bo wiesz lepiej

- wstawiasz post na stronie z ludźmi o podobnej wiedzy żeby się przekonać do swojej racji xD

Nie znasz się na tym, nie ufasz elektrykowi i decydujesz się spytać o opinie na forum ze śmiesznymi obrazkami? xD


@DenNarcoSmurfen:
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz:

Fachowiec fachowcowi nierówny. Jak
  • Odpowiedz
@joGgurt: Specjalnie założyłem konto, by skomentować bo jak czytam te komentarze ynternetowych ekspertów to mi niedobrze.
1) z tego kąta jedynie szara żyła wygląda na uszkodzoną - pozostałe są nienaruszone, ucierpiała jedynie izolacja
2) jeżeli realne uszkodzenia szarej żyły są na poziomie pozostałych i to jedynie wrażenie optyczne - można zaizolować
3) jeżeli szara żyła jest realnie uszkodzona mechanicznie wtedy trzeba zadać parę pytań- jak rozległe są uszkodzenia (jaki % przekroju
  • Odpowiedz