Wpis z mikrobloga

Stało się mirki, przewierciłem kabel od siły :( wezwałem elektryka, sprawdził, mówi że przewód nie przerwany, to można zaizolować i zagipsować, ale jakoś mnie to nie przekonuje, ten kabel jest dosyć mocno naruszony. Nie znam się na tym, jak podepnę indukcje i np. odpalę wszystkie palniki, to on się nie będzie grzać w tym miejscu? Nie zapali się? Jak to połączyć tak żeby mieć czyste sumienie? :(

#remontujzwykopem #elektryka
Pobierz joGgurt - Stało się mirki, przewierciłem kabel od siły :( wezwałem elektryka, sprawdz...
źródło: comment_1634116801qHJg5M1hPKgnpTSez1JDCm.jpg
  • 98
@sing: xD właśnie gość chyba z elektrody przyszedł serwery padły czy jak. Jeszcze żeby zaproponował coś swojego lub wyjaśnił rzeczowo błędy to się tylko fafluni że wago za krótkie albo że za dużo łączenia. Ludzie nowe domy na tym puszczają a w Niemczech to już na niczym innym nie chcą robić. Producent deklaruje. Ale ten swoje wie.
W ostatnich 2 miesiacach 3 razy łatałem kable po fachowcach. Jak chcesz spać spokojnie to tylko tradycyjna lutownica bez zadnych wago. Obcinasz kilka cm,, lutujesz, zakładasz termokurcz i zapominasz.

Po zdjeciu widze ze masz naruszoną miedź. Zmniejszył się przekrój więc w tym miejscu może się grzać kabel. No i bez izolacji będziesz oddawał ciepło w ścianę
@joGgurt: Nie widać żeby było mocno uszkodzone, izolacja nie jest ważna tylko przekrój przewodu. Gdybyś stracił na przekroju to może się w tym miejscu przewód nagrzać, stopić izolację itd itp ;)
@joGgurt: Szary przewód jest uszkodzony mechanicznie na miedzi i był mocno szarpnięty, aż go wyciągnęło. Jakbym robił dla siebie to dałbym złączkę przelotową na niego i na to jakąś izolację, koszulkę itd.

wezwałem elektryka, sprawdził, mówi że przewód nie przerwany, to można zaizolować i zagipsować


@joGgurt: Skoro tak powiedział, to czemu sam tego nie zrobił?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@joGgurt: Mi fachowiec od kuchni też kiedyś przeciął caly. Jak wróciłem do domu, okazało się, że dał złączkę zaizolował i założył szafki. Już 10 tat mija i nic się nie spaliło.