Wpis z mikrobloga

Stało się mirki, przewierciłem kabel od siły :( wezwałem elektryka, sprawdził, mówi że przewód nie przerwany, to można zaizolować i zagipsować, ale jakoś mnie to nie przekonuje, ten kabel jest dosyć mocno naruszony. Nie znam się na tym, jak podepnę indukcje i np. odpalę wszystkie palniki, to on się nie będzie grzać w tym miejscu? Nie zapali się? Jak to połączyć tak żeby mieć czyste sumienie? :(

#remontujzwykopem #elektryka
joGgurt - Stało się mirki, przewierciłem kabel od siły :( wezwałem elektryka, sprawdz...

źródło: comment_1634116801qHJg5M1hPKgnpTSez1JDCm.jpg

Pobierz
  • 98
brawo, udało ci się w końcu jasno wypowiedzieć, że chodzi o wago przelotowe!


@PanKracy582: nie moja wina, że dopiero teraz załapałeś.

o to też super, wtedy mamy więcej połączeń których chcemy unikać ( ͡º ͜ʖ͡º)


Może ich być i 100 póki są poprawnie wykonane nie wpływają na pracę instalacji.

Widać że op chce przycebulic bo jakby nie to by wezwał elektryka na wymianę przewodu a to
nie moja wina, że dopiero teraz załapałeś.


@internety:
bo w końcu jasno się wyraziłeś, no brawo brawo

Może ich być i 100 póki są poprawnie wykonane nie wpływają na pracę instalacji.

oho, srogi #januszelektryki
taguj takie swoje partackie teorie jakoś, żeby nikt nie brał tego na poważnie
pozdro, miłego mordeczko
@PanKracy582: a to ty z tych co trzeba mu palcem pokazać. Nie ma problemu będę cię wolał bo widzę że jesteś specjalistą od wszystkiego chociaż dalej nie wiem jakbyś ty zrobił ale zdążyłeś się #!$%@? do czegoś czego nie rozumiesz zbytnio. > Może ich być i 100 póki są poprawnie wykonane nie wpływają na pracę instalacji.

oho, srogi #januszelektryki

taguj takie swoje partackie teorie jakoś, żeby nikt nie brał tego na
W pokoju jak jak masz 10 kontaktów to masz aż 10 łączeń i wszystko magicznie działa. Ale ty wiesz lepiej. Mordeczko


@internety:
jasne, masz 10 gniazdek i to na przewodzie siłowym jak OP

weź już się nie odzywaj bo się pogrążasz mordeczko
z fartem, bez odbioru :)
@PanKracy582: mówiłem o gniazdkach w pokoju więc chyba wiadomo że 230. A zapomniałem że jesteś dzbanem i trzeba ci pisać na piechotę. I mufowanie przewodu siłowego jest dozwolone. Ale byś sraczki dostał jakbyś się dowiedział że mufuje się też 15kV i większe. Ale to już od ciebie nie wymagam. Mordeczko
@joGgurt: korzystasz ze wszystkich trzech faz? Typowe płyty indukcyjne wykorzystują dwie.

Ze zdjęcia wynika, że szara faza "dostała" najbardziej, to pewnie warto obciążać ją najmniej. Poza tym chyba nie ma co się specjalnie przejmować, w końcu zasięgnąłeś opinii fachowców oraz elektryka również. ;)
@joGgurt: Jak chcesz 100% profeska to mufy kablowe i pyszka. Trudno mi ocenic po zdjeciu co z zyla.XD Jak to tylko wierzchnie otarcie to na spokojnie izolacja grubo i bedzie git. Jak zyla naruszona to puszka, tnij i wago/kosc i bedziesz mial wedle sztuki. Natomiast 100 tru legit no prof mufa kablowa ale energetykiem nie jestes i prad do mieszkan tedy nie idzie.( ͡° ͜ʖ ͡°)