Wpis z mikrobloga

@bulwapospolita: Dokładnie tak jak piszesz. Jesc mieso i tłuszcze zwierzęce np smalec i masło a jesc mniej roslinych i ograniczyć cukier i węglowodany. Jesc dużo jajek na miękko. Kolejna sprawa to poziom cholesterolu. Norma 200 jest z dupy i wg naukowców i specjalistów wydających książki, 200 służy do nabijania kasy i "leczenia" zdrowych ludzi statynami. Zwykły poziom to ok 260. Może wzrosnąć do po ad 300 jeśli organizm z czymś postanawia
  • Odpowiedz
@Pepe_Roni: a jak stosunek HDL do LDL? ogólnie też miałem podobny problem u mnie pomogło dodanie omega-3, karczocha oraz czerwonego ryżu do diety + dużo ruchu, obstawiam że nie masz za bardzo aktywnego trybu życia? Co do samych wyników wątroby zrób sobie usg, bo możesz mieć stłuszczoną, dodatkowo jak pijesz alko to wyklucz go albo ogranicz do minimum

Ogólnie startowalem z wynikiem triglicerydów ponad 500, aktualnie mam już w normie
  • Odpowiedz
@drakan8: To co opisałeś to jest dostarczenie witamin z grupy B i to się zgadza. Nalezy tez dostarczyć lecytynę. Często wystepującą w suplementach własnie z witaminami z grupy B.
To wszystko zawiera żółtko w odpowiednich ilosciach :) Dlatego napisałem o jajku na miękko a najlepiej x3 na raz.
  • Odpowiedz
@Pepe_Roni: długo 5-6 miesięcy, co do lekarzy to zazwyczaj na dzień dobry satynami walą, a takie suple to w aptece dostaniesz, ewentualnie na kfd. Co do diety to raczej ją dostosuj do siebie, dieta ma być stylem życia a nie karą
  • Odpowiedz
@drakan8: ile czasu Ci to zajelo?

@Bigbluee: myslisz ze lekarz przepisze mi to jako leczenie czy sam bede sie musial postarac o taki suplement? Co polecasz?


@Pepe_Roni: Lekarze to niestety w większości inteligentni idioci. Wiedzą jak kosić kase na pacjentach aby ich nie wyleczyć.
Statyny to trucizna wyniszczająca organizm przepisywana jak landrynki.
Trojglicerydy lubią sobie skakać, także to nie jest tal ze dzisiaj masz 300 a za 5 dni
  • Odpowiedz
Jak obnizyc 2 x przekroczone trojglicerydy? Nie jem tlusto a wrecz od miesiaca mam diete i wynik 300 i cholesterol ogolny 240


@drakan8:
@Pepe_Roni:
Taka ciekawostka. Miałem trójglicerydy 462. Oczywiście endo wieszczył zawał, miazdzyce i teorie i rychłej śmierci więc wysłał mnie do kardiologa i zapisał tabletki oparte o fibraty. Tak jak opisałem powyżej, przez 2 tygodnie jadłem na śniadanie (późne sniadanie), 3 jajka sadzone tak aby białko się ścieło
  • Odpowiedz
@drakan8: Nie przygotowywałem sie tzn po prostu nie jadłem od 20:00 i dnia następnego o 9 ide na pobranie krwii na czczo. Na przełomie ostatnich 3 lat byłem na morfologii z 15 razy wiec akurat zdaje sobie sprawe jak do tego podejsc :)

Ja w ogóle nigdy nie miałem Trójglicerydów niższych niż 250. Dokładnie rok temu 2.11.2020 miałem Tg 386, 2 lata temu 250, 3 lata temu 316. Badania wykonywane na
  • Odpowiedz
@Bigbluee: ja wprowadzilem codziennie olej lniany i ten z pestek winogon, 1 jajko takie jak pisales dziennie i lipantyl na obnizenie trojglicerydow. Zobaczymy w styczniu co to bedzie
  • Odpowiedz
@Pepe_Roni: Oleje to temat rzeka :) Ja piję z rokitnika ale mam też 3 inne co czasami biorę ale nie pamiętam jakie. Z tym ze tego wszystkiego jest tyle że nie da się tego wszystkiego na raz brać. Niestety mamy jedzenie z gowna i dykty a czasu brak na kompozycje zdrowotne e więc dodatków jest w #!$%@? do brania. A, D, E, K, C, Magnez, Bcomplex, oleje.
Ja przymierzam się teraz
  • Odpowiedz