Wpis z mikrobloga

Jaki telefon polecacie za 1.5-2.5k zł (chociaż pomyślę nad dorzuceniem jak będzie warto)
Wymagania
- dobry aparat (w tym by była okej jakość zdjęć wieczorem)
- dobra jakość rozmów (mikrofon + głośnik)
- nfc
- pojemna bateria (nawigowanie podczas podróży)
- nie gram w gry ale nawigacja, messengery żeby działały bez zarzutu (zakładam, że ram + procek > grafika )
- niewielki rozmiar
- fajnie jak system nie będzie miał reklam i innego syfu

Na dodatkowy plus jak będzie solidny (telefony lubią spadać a ja sporo go używam) - wolę to, kosztem wydajności i jak wyświetlacz będzie radził sobie z ciemnymi scenami w filmach. Myślałem o Pixel 4a. Nie miałem nic od appla (jak z dostępnością apek do nawigowania / vod / bookingi itd )?

#smartfon #telefony #android #ios
  • 15
dobra jakość rozmów (mikrofon + głośnik)


@Lewo: jeszcze głośniki to rozumiem ale telefony z np. 2020/2021 mają chyba takie mikrofony, że nie ma większej odczuwalnej różnicy w jakości. Szybciej to zależy od zasięgu i operatora raczej
@b8uje: albo od umieszczenia, zabezpieczenia. mam wrażenie, że zwykle wlot do mikrofonu zapycha się powoli brudem i jak to jest dobrze zaprojektowane to opóźnia to znacząco. Ogólnie zwykle byłem źle słyszany na dwóch poprzednich telefonach po jakimś czasie (mimo, że ja ich dobrze słyszałem a ta sama sieć).
@pieczywowewiadrze: chyba iphon 12 (nie mini) też byłby spoko. celuję coś około 6 cali. tylko ceny wyższe :/

btw póki co Samsung A52s mi się podoba, szkoda że google pixel 4a (w wersji 5g) nie ma oficjalnie w Polsce.
@Lewo jeżeli by cię naszło na branie telefonu z xkom a tym bardziej pixel4a, to sprawdź przy ladzie przed płatnością ekran - mój oddałem po jednym dniu bo miał wżery na wyświetlaczu.