Wpis z mikrobloga

Rodzice stwierdzili, że zamiast mi przelewać co miesiąc pewną sumę na mieszkanie/jedzenie itp. to mam podpiąć kartę ojca do walleta na iphone i z niej korzystać XDD. Przez to będą widzieć dokładnie gdzie, ile, o której wydaje a jak im tłumaczyłem, że to w #!$%@? mi zabiera prywatności, to udają, że to nie o to chodzi i tak będzie lepiej i łatwiej XD. Jakieś porady jakich argumentów używać, ewentualnie jak to obejść? Bo nawet mając 20 lat nie mogę się uwolnić od ich nadopiekuńczości i kontroli i już mnie to zaczyna dobijać( ͡° ʖ̯ ͡°)
#studbaza #pieniadze
  • 201
@elton_john: Wydawaj ich pieniadze na normalne rzeczy (rob duze zakupy jakies ubranie - wszystko, z czym mają luz), podlicz ile na oko potezebujesz "prywatnych pieniedzy" na rzeczy o ktorych nie chcesz zeby wiedzieli. Na pewno nie wyjdzie duzo, skoro sa czescia tego, co Ci obecnie dają. Tą kwotę zarób.
@elton_john: rozumiem że masz problem z tym że chcą wiedzieć na co wydajesz pieniądze które Ci dają, masz cudownych rodziców którzy chcą wspierać Cię gdy się kształcisz, tak to widzę, ale wiadomo jestem boomer co był na kredycie studenckim więc życie znam słabo.
Bo nawet mając 20 lat nie mogę się uwolnić od ich nadopiekuńczości i kontroli i już mnie to zaczyna dobijać( ͡° ʖ̯ ͡°)


@elton_john: Ależ możesz, w każdej chwili - zacznij zarabiać swoje pieniądze. Owszem, takie podpisanie karty też uważam za słabe i by mi się to nie podobało, bo traci inwigilacja, ale ostatecznie to ich kasa. Może uznali, że za dużo wydajesz i chcą się przyjrzeć
@elton_john: Gdybyś chciał się uwolnić, to byś to zrobił… porady na wykop… haha kolega się wyprowadził i w samochodzie mieszkał… i przeżył gdybyś miał wątpliwości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@monter_wolter: mam życie prywatne, znajomych, chłopaka, ba co tydzień na jam session do baru chodzę, pracę na pełny etat plus robię drugi kierunek studiów oczywiście dziennie. Nie wiem jak bardzo trzeba być nieogarniętym żeby nie umieć życia rozplanować tak żeby to wszystko połączyć ( ʖ̯) tak chwale się
@Kundzia999: na trzeba wyjść poza "dej" i "mnie się to należy", bo całe życie dostawałem. Poza tym o wiele lepiej wygląda wejście na rynek pracy, jeśli w CV nie ma gołej edukacji i obowiązkowych praktyk. Potem taki matoł będzie wymagał cudów na kiju w kwestii zatrudnienia, bo on przecież studia skończył... Tak jak ponad połowa ludzi w jego wieku i 90% chętnych na dane stanowisko...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: większość moich koleżanek na studiach dziennych pracuje czy pracowało ale dla wykopków to strata dzieciństwa, no XD... Ciekawe kiedy się dla nich młodość kończy, po 40 roku życia?
@Kundzia999: 2 kierunki studiów dziennie i praca na pełen etat? to gdzie pracujesz skoro masz od rana zajęcia na uczelni?
Domyślam się, że jakiś amazon albo knajpa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem na myśli raczej pracę umysłową. Nie po to się idzie na studia, żeby iść do pracy gdzie nie potrzeba kwalifikacji.

Kolega sam kiedyś stwierdził, że niebieskiepaski dojrzewają do 6 r.ż., a potem już tylko rosną
No najlepiej. Studia + praca, potem po studiach najlepiej praca po przynajmniej 12h bo jak mniej to się lenisz. W końcu na emeryturze zaczniesz korzystać z życia, w wieku 70 lat.


@Nobody32: A kto to widział na emeryturze tak się lenić? Na emeryturze można w końcu odpocząć i pracować na 1 etat.