Wpis z mikrobloga

Witajcie, moja różowa zrobiła zamówienie w pewnym butiku 8 grudnia 2k20 , co prawda kwota nieduża bo 30 zł , ale do dzisiaj nie otrzymała przesyłki. Po napisaniu do nich odpowiedzieli w taki sposób jak na screenie. Nie oddadzą pieniędzy mimo tego, że przesyłka nie dotarła. XD Chce narobić im dymu bo według mnie to jest jakieś chore. Dajcie jakieś info co robić #prawo #problem #sklepyinternetowe
Pobierz
źródło: comment_1633955966719gbyRopNAlhPREe1kgNm.jpg
  • 10
@HeavyFuel: Tylko pytanie - przesyłka nie doszła i co? Przepadek mienia? Dalej mamy sytuację, że zawarta została umowa cywilna kupna sprzedaży a jedna ze stron nie wywiązała się z tej umowy nie dostarczając towaru. Myślę, że zapis 100 dni jest słaby, bo czemu nie 99, albo 1500.100.900?
@SillyWombat: Tak jak napisałem powyżej, jak niezgodne - niech walczy, ale według mnie sensowne i zgodne z prawem, miesiąc, dwa, trzy to już wystarczająco długo żeby zorientować się że przesyłka, która zazwyczaj jest dostarczona do 3 dni roboczych, nie doszła. A ta firma daje 3 miesiące + tydzień na zgłoszenie tego faktu. Twój komentarz jak i pozostałe, popierające stanowisko autora, to według mnie robienie kurtyzany z logiki - ale może się
Po co jakieś gdybanie? Rok czasu jest, pany.

KC
Art. 792. Roszczenia z umowy przewozu rzeczy przedawniają się z upływem
roku od dnia dostarczenia przesyłki, a w razie całkowitej utraty przesyłki lub jej
dostarczenia z opóźnieniem – od dnia, kiedy przesyłka miała być dostarczona.