Wpis z mikrobloga

@JaTobieTyMi: pomiędzy garażem a częścią mieszkalną robisz przechodnie pomieszczenie gospodarcze/pralnię/kotłownię i wstawiasz porządne drzwi do garażu. Tak, koszt ogrzewania jest większy i musisz sam ocenić czy dopłacisz za wygodę.
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi:
-Jak dasz dobre drzwi i nie bezpośrednie wejście z garażu do części mieszkalnej to spalin nie będziesz czuł, dodatkowo nie wjeżdżaj tyłem do garażu
-Tak będzie nieco ciężej ogrzać dom, najlepiej ściany wewnętrzne i sufit garażu dodatkowo zaizolować styropianem
-drożej raczej nie wychodzi niż osobny budynek na garaż, w zasadzie wychodzi nieco taniej
-garaż możesz zrobić ogrzewany, ale to się sprawdzi tylko jeżeli dziennie będziesz go otwierał tylko kilka razy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@JaTobieTyMi: nie czuć spalin przy normalnej eksploatacji (wjazd przodem, wyjazd)

tzn. mam na myśli współczesne samochody, nie passata TDI z przebiegiem 2 miliony kilometrów
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: bierz i już z garażem - ja mam i nie żałuję, a palę w cieplejsze dni gazem a w zimniejsze węglem (tak tak pierdoły o eko), z tym że przyznam ci szczerze mimo że mieszkam na wsi, to i tak muszę albo blaszak zrobić za domem, albo jeszcze coś postawić bo to czasami się od janiepawla w garażu to przechodzi ludzkie pojęcie - wszystko do ogarodnictwa, kosiarki, łopaty etc, masakra,
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: jeżeli nie lubisz grzebać w samochodzie, to garaż Ci nie potrzebny. A w bryle domu tym bardziej. Tracisz bardzo kosztowne m2. Ani to lepiej nie wygląda ani nie ma zalet.
Jak lubisz drewno o architekturę ogrodowa, to wiata o wiele bardziej zadowoli Twój gust.

Ale jak Cię stać i Ci się podoba garaż w bryle to kto zabroni :D

@OscarGoldman o tak tak, garaż podobnie jak kotłownia, noszą potoczną nazwę
  • Odpowiedz
@kuncfot: Dlaczego niby garaż nie jest potrzebny jak ktoś nie lubi grzebać w samochodzie? Jak ktoś lubi wsiadać do ciepłego auta to jest potrzebny
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: to co pokazałeś jest najrozsądniejszą opcją, tzn garaż dolepiony do domu. Wtedy ma osobny fundament, ścianę odizolowaną styropianem i nie musisz go ocieplać/ogrzewać.

Poza tym garaż w bryle jest zazwyczaj graciarnią a nie garażem, jak budować garaż to od razu dwustanowiskowy.
  • Odpowiedz
@t__r: masz jeszcze opcje podgrzewanych foteli. O wiele tańsze niż budowa garażu ... Nawet webasto.
Mówię to jako opcje a nie definitywną przewagę nad garażem ;)
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: ja mam dzialke 3000m2, zrobilem garaz 2 stanowiskowy bo
Grzebe sam przy autach
Mam 2 motory
Chcialem miec wejscie z garazu do domu

ALE
i tak obok garazu zrobie taka altanke/zadaszenie i tam beda staly auta, wejscie i tak bedzie bo sa z boku domu drzwi, poza tym wjezdzanie do garazu to wiecznie syf, zwlaszcza w zime.
Wjezdasz autem z lodem z solą, lod sie topi, zostaje solny osad, potem
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: koszt budowy garażu w bryle, a murowany garaż wolnostojący sa bardzo zbliżone. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszt podatku bo przy oddzielnym budynku jest znacznie wyższy.

Ja mam mała działkę i będę budować dom z garażem w bryle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JaTobieTyMi:
Chyba już wszystko było powiedziane :
- wentylacja w garażu plus pomieszczenie gospodarcze(kotłownia, składzik czy zwykły mały korytarz) pomiędzy częścią mieszkalną a garażem.
- ja dodatkowo ociepliłem sufit w garażu, żeby nie było strat na ogrzewaniu na poddaszu.
- jak robić garaż to taki przynajmniej 6,5m długi żeby wygodnie kombiakiem zaparkować,
- najlepiej dwustsnowiskowy bo połowę i tak zajmą graty
- przynajmniej jakiś grzejnik w garażu, żeby przełamać temperaturę w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@JaTobieTyMi: moim zdaniem cała idea garażu w domku polega na tym, żeby był w bryle domu.

Nie pada Ci na głowę, możesz spokojnie zakupy przenieść, w garażu często trzymasz jakieś narzędzia więc jak chcesz coś pomajsterkować w domu to nie musisz się ubierać jak na zakupy :D

Spaliny? Haha :D chyba przy drzwiach harmonijkowych :D mam u siebie drzwi przeciwogniowe i ani razu nie poczułem spalin.

Trudniej ogrzać? A to rozumiem
  • Odpowiedz