Wpis z mikrobloga

#lekarz #zdrowie #medycyna #ortopedia

Na treningu #motocykle złapałem highside i złamałem obojczyk. Na sorze w Chrzanowie zrobiono mi prześwietlenie i stwierdzono, że konieczna będzie operacja, ale na miejscu mi jej nie zrobią bo covid :D no i trzeba jechać do #krakow

Próbowałem do jakiegokolwiek szpitala sensownego się dostać ze skierowaniem ale terminy na #nfz szalone. Udało mi się dostać do Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego z informacją, że na operacje nie trzeba będzie długo czekać. Niestety niedługo miną 2 tygodnie od złamania a dalej nie ma terminu operacji.

Mam pytania do tych co mieli podobne kontuzje:
1. Czy jeśli termin operacji się przedłuży to i tak jest sens ją robić? Czy np po miesiącu już nie będzie się opłacało?
2. Czy rehabilitacja jest wskazana? Jeśli tak to czy na NFZ jest w stanie ktoś coś polecić czy bez szans?
3. Opatrunek usztywniający miałem 2 dni. Później lekarz, u którego byłem na konsultacji polecił ściągnąć i ew. kupić kamizelkę ortopedyczną, ale najlepiej PO operacji. No a tu operacji jeszcze nie było i sobie tak chodzę bez niczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1633717222BVoFxcAscP3eTn6YuXzZCu.jpg
  • 4