Wpis z mikrobloga

Mikroby z #krakow - pamiętajcie, że jutro (a właściwie dziś) zaczyna się Festiwal Conrada. Będzie trwał do niedzieli, będzie obfitował w mnogie spotkania z autorami i badaczami literatury, będzie sporo pokazów filmów (np. pasmo filmów braci Quay - ci będą też gośćmi festiwalu, spotkanie zdaje się w piątek). Wydarzeniem towarzyszącym są coroczne Targi Książki - duża ilość wystawców, spotkań. Ze swojej strony - w tym tygodniu również dwie konferencje naukowe, Instytut Filologii Słowiańskiej UJ organizuje konferencję o władzy, natomiast Wydział Polonistyki UJ o Olimpie (ciekawie zapowiada się np. spotkanie z Panią Stachówną, filmoznawczynią). Dla osób zainteresowanych sprawami okołokulturalnymi, okołoksiążkowymi (literackimi) - polecam. Konferencje też powinny być ciekawe ale to już dla sympatycznych wariatów. :)


#krakow #kultura #literatura #ksiazki #nauka #uj #festiwalconrada #film #polecam #simsoniakszczesliwa
  • 23
  • Odpowiedz
@tomix: To życzę udanego spotkania. :) Ja nie licząc wolontariackich przydziałów zapalam się na polskie nazwiska. Nie licząc spotkania o Kawafisie, który jest jednym z moich najulubieńszych poetów (środa, chyba 14:).
  • Odpowiedz
@simsoniak: nie wiem czy to wstyd, ale go nie kojarzę :p chociaż ja umysł zdecydowanie ścisły. jeszcze może do radia kraków pójdę na żonę sikroskiego, ale to w zależności od czasu.
  • Odpowiedz
@tomix: Do Radia chciałam iść w piątek czy w sobotę o 19 ale mam wtedy, właśnie, inne zobowiązania. :)

A Kawafisa polecam zbiór wydawnictwa Znak, taki pomarańczowy - "Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki". Na polski tłumaczył go Libera. Tłumaczył frazą herbertowską. To tego rodzaju klasycyzm, dziedzictwo hellenistyczne, potęga Grecji - to naprawdę widać w jego poezji, spokój i ogrom klasy. No i pisał najpiękniejsze erotyki jakie w życiu czytałam... Z
  • Odpowiedz
@tomix: Ale będzie wstyd jak go teraz nie poznasz!!! :) Mogę Ci ten tomik pożyczyć, jak obiecasz że oddasz. Ale w Jagiellonce też od ręki dostępny. A w samym Znaku teraz znowu promocja... :P
  • Odpowiedz
@simsoniak: pożyczyć możesz, jak zupełnie przypadkiem pracujesz w znaku to też mi możesz tam zostawić ;) chętnie rzucę okiem. jedyne erotyki jakie czytałem do tej pory to był Sztaudynger ;D do jagiellonki nie mam nic, a wyrabiać o jedną pozycję się średnio opłaca
  • Odpowiedz
Napiszę Ci jutro na jakich spotkaniach jestem to Ci wezmę Kawafisa. Ale masz tydzień, potem oddaj!


@simsoniak: w domu prócz regału ze swoimi książkami, mam z tymi pożyczonymi. jest pełny :D
  • Odpowiedz