Wpis z mikrobloga

Jeśli Obserwator może wstawić Wdowę do innego uniwersum, w którym zginęła, to jak najbardziej Kang też mógł to robić, jak mu pasowało do jego wizji, tylko nigdy tego nie pokazali w Lokim.
Z tym że Kang jeszcze modyfikuje pamięć. Ludzie mogli nawet nie zauważyć podmian.
#whatif #loki #marvel #mcu
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Issac: @miki4ever: Obserwator tylko obserwuje wydarzenia w multiwersie, przysiągł nie interweniować.
Kang stworzył tunel między wszechswiatami o zwalczył swoje warianty, po czym stworzył jedną swiętą wersję wydarzeń od początku do końca(momentu jego zabiciq przez Sylvie) po czym znowu zrobiło się dużo odnóg których stworzenie przypisuje się do tzw. "NEXUS EVENT" NP. Śmierć IronMana. (Wydarzenje która musi się zdążyć)
Temat rzeka, w ogromnym skrócie powyższe.
@Issac: A może myślisz, że Kang kasuje te alternatywne linie czasowe? :D

Możesz zobaczyć moje poprzednie wpisy, jak ja to wszystko widzę, tak żeby zachowało logikę czyli nie powodowało paradoksów czasowych (absurdy na poziomie mocy i zachowań bohaterów - dopuszczają, ale logikę skoków czasowych jakoś tam opanowali).

Może to kiedyś złożę w jeden tekst. xD

Moje teksty o logice skoków kwantowych MCU:

https://www.wykop.pl/wpis/60199461/jesli-ktos-ma-watpliwosci-co-do-multiverse-jeden-s/

https://www.wykop.pl/wpis/60160605/what-if-1x04-czy-to-kang-wymazal-cala-przestrzen-i/

https://www.wykop.pl/wpis/59708299/kolejne-potwierdzenie-ze-do-rozwoju-linii-czasowej/

A tutaj linki... do jeszcze starszych
@look997 przeczytalem twoje wpisy i teraz nic nie ogarniam xd co do teori cofania się po kamienie czasu to nie jest tak ze zabierali te kamienie i zaraz oddawali w taki sposób ze nikt nie wiedział tylko sami avengers wiec nie tworzyli alternatywnych lin czasowych? Kap się cofnol fizycznie z głównej lini tylko gdzie i kiedy jak się cofnol i nie zamarl w lodowcu wiec bylo dwóch kapitanów w jednej lini? Jeden
@look997 albo w lini czasowej z filmów 3 fazy kap by się cofnal w czasie i zabił by stiwa jako niemowlaka to sam by się wymazał? I jak by wrocil to do której lini czasowej? Do swojej w której nie powinien zyc? Jakie wspomnienia mialby jak nie powinien istnieć tak wiele pytań tak mało rozumiem :(
albo w lini czasowej z filmów 3 fazy kap by się cofnal w czasie i zabił by stiwa jako niemowlaka to sam by się wymazał?


@normalny_swir: Przede wszystkim jasno stwierdzono w MCU, że nie można zmienić tego, co się już wydarzyło.

Jakiś czas temu zapisywałem rzeczy związane ze światem kwantowym i czasem w MCU, żeby zweryfikować to jak to pamiętam. Mam notatki, nie udostępniałem tego jeszcze. Opierałem się o polskie tłumaczenie,
Obserwator tylko obserwuje wydarzenia w multiwersie, przysiągł nie interweniować.


@Issac: Do tego warto napisać, że każda obserwacja to jest też ingerencja, tylko że zwykle nieistotnie mała. A Całe What if i sytuacja z Strange i Ultronem dobitnie to potwierdza - ktoś w obserwowanej linii może wyczuć obserwującego, a wiec obserwator zostawia ślad cały czas, nawet jak go nikt nie usłyszy, a wiec to zawsze jest mikro ingerencja.
A pisałem o tym
@look997 dzieki Wielkie za obszerne wyjaśnienie.

Czyli zasady mcu sa inne niż dc bo tam Flash zmieniał wydarzenia w przeszłości co wpłynęło na jego teraźniejszość i skutki były natymiastowe

"Przede wszystkim jasno stwierdzono w MCU, że nie można zmienić tego, co się już wydarzyło."

To mnie ciekawi dlaczego nie można, cofając się w czasie i robiąc cos nagle się nie da? Mi się wydaje że można tylko jest takie tvi i interweniuje
Czyli zasady mcu sa inne niż dc bo tam Flash zmieniał wydarzenia w przeszłości co wpłynęło na jego teraźniejszość i skutki były natymiastowe


@normalny_swir: Wygląda że tak.
Ja mam koncepcję, że co prawda nie da się zmienić przeszłości, ale można modyfikować teraźniejszość i można z odpowiednią siłą np. rękawicą nieskończoności, technologią Kanga, doprowadzić do sytuacji, że w teraźniejszości przestawia się postaci, przedmioty, układy gwiezdne itd. w ten sposób, że efekt byłby