Wpis z mikrobloga

Brać, mieszkanie 2000, życie 1500, reszta podróże, życie na poziomie, nie odmawianie sobie przyjemności. Po roku zaoszczędzisz tyle ile w PL przez x lat. Zwyczajowo kontrakty przedłużają po 3 miesiącach pobytu jak czują że ogarniasz.
Jeżeli się zastanawiasz to powiem Ci tylko że jak nie weźmiesz to będziesz żałował braku podjętej decyzcji
  • Odpowiedz
@dydy: przejrzyj tag #szwajcaria, co tydzień jest parę takich pytań i masz już gotowe odpowiedzi. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to pisz, mieszkam w Zurichu. Za 154k spokojnie będziesz żył na wyższym poziomie, niż w PL za te >10k.
Największym zagrożenie przy emigracji (nie tylko do CH) jest problem ze znalezieniem znajomych, więc weź to pod uwagę. W Zurichu i Basel masz sporo expatów, więc jeśli jesteś komunikatywny to nie
  • Odpowiedz
  • 5
@samuray: Dzięki ! Mieszkałem już 2xUSA ale bardziej w&t , kiedyś w Holandii. Czuje ze czas na zmiany spróbuje . Jeśli nie wyjdzie wrócę . Dzięki !
  • Odpowiedz
  • 0
@Astanczyk: Dzięki również , cenie sobie takie komentarze. Miękkie mam Ok oraz nawiązywanie znajomosci. Czas na wyjście ze strefy komfortu:)
  • Odpowiedz
@dydy: Jak jeszcze kreci CIe sport, gory albo narty/deska to pytanie troche bez sensu - tylko brac oferte!
Kasa naprawde dobra, za mniejsza wyjechalem z DE i nie zaluje.

Tym bardziej ze zima idzie i stoki sie otwieraja - pierwsze juz pod koniec miesiaca (fakt, czynne tylko w weekendy narazie, ale jak sie pracuje to wiecej nie trzeba) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
@swiniakstatysta: Dzieci nie ma żony tez :d jedna już była , jest fiancee ale jakoś to dogramy. Na początek sam potem zobaczymy będę dawał znać jak się uda. Są takie chwile kiedy trzeba podjąć to decyzje , jestem na tak. :)
  • Odpowiedz
@dydy: No ten sezon letni byl dosyc slaby - do pozna snieg, dosyc chlodne i b. mokre lato.. Ale z drugiej jak sie przenosisz tutaj, nie planujac wyjazdu, to jedno lato Ci obojetne, beda nastepne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i przez to ostatnia zima byla dluga.. W polowie kwietnia skiturowalem sobie jeszcze i to noszac narty z parkingu na druga strone jezdni - jakies 30m i
  • Odpowiedz
@dydy: skoro jeszcze się zastanawiasz, to ta oferta już pewnie nie jest aktualna... Tak już jest z ofertami ze Szwajcarii za dobry hajs ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twój problem rozwiązał się sam
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranger: Oby nie bo jestem zdecydowany ! Jeśli przejdzie koło nosa pewnie będę żałował ze była chwila zwątpienia.
  • Odpowiedz
  • 1
Niestety na ostatnim etapie odpadłem. Nie mniej napewno dobry kierunek na przyszłość i następnym razem nie będę się zastanawiał . ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz