Wpis z mikrobloga

@Wszystko_albo_nic @rebus_a Dzięki za odpowiedź.

Czyli generalnie wychodzi na to, że szczepienie u młodych niesie ryzyko poważnych powikłań rzędu 1/10 000 (zakładając że nie wszystkie NOPy są zgłaszane) i koronawirus potencjalnie może być groźniejszy niż nieszczepienie się
Znacie jakieś wartościowe źródła informacji odnośnie powikłań po covidzie u młodych oraz powikłań po szczepionkach na koronawirusa u młodych (20-29)?


@Mirecki14: Może nie powikłań, ale w Polsce w 12 miesięcy było 16797 związanych z COVID hospitalizacji osób w wieku 20-29 lat. Wg GUS w tej grupie wiekowej jest około 6 milionów osób. Z drugiej strony w całej populacji było 2473 innych niż lekkie NOP na prawie 38 milionów dawek szczepionki które
@rebus_a Co z tego, skoro można ciężko przechodzić covida i mieć utrzymujące się po nim powikłania płucne lub zaburzenia neurologicze

@maniac777 Okej, ale nie wszystkie powikłania po szczepieniu są zgłaszane. Ja sam miałem raz po szczepieniu na grypę gorączkę trwającą przez miesiąc, której ostatecznie nigdzie nawet nie zgłoszono, a lekarze nie mogli się nadziwić po co się w ogóle szczepiłem. Nie chcę przechodzić przez to ponownie
Okej, ale nie wszystkie powikłania po szczepieniu są zgłaszane


@Mirecki14: Im lżejsze powikłanie tym większe prawdopodobieństwo że nie zostanie zgłoszone i nic w tym dziwnego że nie ma sensu wypisywać papierów na ból ręki w miejscu wkłucia czy gorączkę. Ale inne niż te lekkie? Śmiem twierdzić że one akurat do systemu trafiają dość sprawnie.
@Mirecki14: Ja nie będę się wymondrzał. Wskazałem i wskazuję jedynie suche liczby. Za 12 miesięcy za które mam dane (nie obejmują one części ostatniej fali) było 16797 związanych z COVID hospitalizacji osób w wieku 20-29 lat. Wg GUS w tej grupie wiekowej jest około 6 milionów osób. Wnioski możesz wyciągnąć sam.

Może jeszcze pokażę Ci wykres który sobie spłodziłem na podstawie danych z NFZ i GUS
Pobierz
źródło: comment_1633432376ffSesEKypyJ0YNK1AXmeVF.jpg