Wpis z mikrobloga

#programista15k #programista20k #jdg #b2b
Koledzy i koleżanki po fachu na jdg, wydaje się raczej przesądzone klepnięcie nowego wału, myślicie już nad optymalizacją podatkową? Do mnie chyba najbardziej przemawia przejście na ryczał.. ale wolałbym, żeby moje podatki trafiały do samorządu i to mnie trochę smuci w tym rozwiązaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakie rozliczanie wybierzesz?

  • Liniowy 14.3% (12)
  • Progresywny 6.0% (5)
  • Ryczałt 56.0% (47)
  • Spółka 6.0% (5)
  • Ipbox 11.9% (10)
  • Inne (podaj w komentarzu jakie) 6.0% (5)

Oddanych głosów: 84

  • 13
@fegwegw: spółka z o.o. to spoko opcja ja moją różową namawiam żebyśmy tak prowadzili biznes - w branży foto jest to do zrobienia - Jacek Siwko z niezleaparaty o tym pisze - jest nawet e-book na ten temat jego autorstwa. A skoro w branży foto to i w innych - w skrócie - zakładasz spółkę jesteś prezesem i osoba fizyczna jednoczenie - i z tą osoba fizyczną jako prezes podpisujesz umowę
@klepie-biede: ale co to w ogóle za porównywanie ipboxa z ryczałtem? ;o

OP zapytał o rozliczenie, ja wybieram ipboxa, bo MNIE się najbardziej opłaca. Komuś innemu może się opłacać ryczałt, a jeszcze innemu w ogóle zamknięcie działalności.
@Dominias: ja chyba zrobię relokację, jeszcze nie wiem gdzie, ale pracuję zdalnie.

Wy myślicie, że Nowy Ład to jakieś tam podniesienie podatków, a to dopiero początek, przecież to wymaga m.in. co miesiąc wysyłania do US księgi przychodów i rozchodów i ewidencji kosztów stałych. Także o kupnie np. drona czy aparatu możecie sobie pomarzyć, nie zdziwię się jak i telefony czy tablety będą podważać. Minie rok i podniosą (a może w ogóle