Wpis z mikrobloga

Odtworzyłem w 3D słynne zdjęcie Religi po udanej operacji przeszczepu serca. Wszystko wykonane metodą camera mapingu z masą zabawy w Photoshopie przy wyodrębnianiu osobnych warstw. Wiem, telepie się jakby był na speedzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślałem że będzie to subtelniejsze, ale dopiero to odkryłem po renderze, którego nie chciało mi się powtarzać, bo mam komputer z gówna i słomy. Ale mimo wszystko mam nadzieję, że się spodoba! Jeżeli macie ochotę widzieć takie reprodukcje dawnych polskich zdjęć, zapraszam pod tag #prl3d oraz zachęcam do udostępnienia własnych rodzinnych zdjęć z PRL-u które mógłbym poddać zabiegowi. #tworczoscwlasna #3d #blender #render #grafika3d #grafikakomputerowa #prl
potrzebne-informacje - Odtworzyłem w 3D słynne zdjęcie Religi po udanej operacji prze...
  • 234
  • Odpowiedz
@potrzebne-informacje: Naprawdę wygląda to fatalnie czy nikt tego nie widzi? To towarzystwo wzajemnej adoracji czy ktoś patrzy na to fachowym okiem? Wrażenie to może i robi ale na nieobeznanych z tematem stykających się z tym pierwszy raz. Nie chce mi się więcej błędów wytykać i zabijać zajawki w tobie.
  • Odpowiedz
@potrzebne-informacje: Nie jest źle. Szkoda tylko że nie ogarnąłeś normalną metodą tego co dałoby się zrobić w 15 minut ze znacznie lepszym efektem - np. ścian z płytkami. Ten rozmazany obraz strasznie razi. Kaloryfer - ile to, 5 minut? Też szkoda, że zabrakło. No, ale taka metoda ma swoje plusy i minusy.

PS: trochę się zdziwiłem tym bezkrytycznym entuzjazmem w komciach, ale tag #blender robi swoje ;)
  • Odpowiedz
@perun79:

Naprawdę wygląda to fatalnie czy nikt tego nie widzi? To towarzystwo wzajemnej adoracji czy ktoś patrzy na to fachowym okiem? Wrażenie to może i robi ale na nieobeznanych z tematem stykających się z tym pierwszy raz. Nie chce mi się więcej błędów wytykać i zabijać zajawki w tobie.


Korci się o "EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY", ale mimo wszystko kurcze przykro się człowiekowi robi. Wrzucam rzeczy
  • Odpowiedz
@potrzebne-informacje: Czyli miałem rację "sztuka" dla gawiedzi szukającej poklasku i plusików, z profi podejściem nie ma to nic wspólnego. Przepraszam że wywołałem ból dupy u autora. Zapiec może jeszcze bardziej jak bym zapytał o legalność oprogramowania w którym to zrobiono xD
  • Odpowiedz