Wpis z mikrobloga

#elektrykapradnietyka #elektryka @Zarzutkkake podkradnę ci jeszcze #detektywzarzutka, chyba muszę własny tag założyć.
Dzwoni gościu z ogłoszenia...
A nie, to już było.
Dzwoni znajomy z piekarni.
Ty, przyjedź bo nam piec do wypieku nie działa a tu trzeba już robić chleb na poniedziałek.
No to jadę, na miejscu widzę piec gazowy i jego palnik. Na palniku zamocowany sterownik z tylko jednym przyciskiem i jedną kontrolką. Kontrolka sygnałami świetlnymi daje informację że nie ma nadmuchu. Ale jak to nie ma jak wentylator się kręci.
No i właśnie do wykrywania czy wentylator pracuje jest to urządzenie. Jest to czujnik różnicowy ciśnienia, wykrywa czy na wyjściu wentylatora jest dodatnie ciśnienie względem otoczenia. A jak to robi? Jest gumowa membrana i różnica ciśnień popycha dźwignię styków. Prosta konstrukcja. A widzicie po prawej taki mały króciec? No to właśnie jest króciec od ciśnienia ujemnego (niższego) a 2cm niżej powinien być kolejny do ciśnienia dodatniego. No i właśnie przez to że króciec został odłamany to sterownik pieca nie widział że wentylator pracuje mimo że jednak ładnie dmuchał.

Dorobiłem króciec ze śrubki M6 nierdzewnej. Palnik ruszał od strzała.
Pobierz
źródło: comment_1633290029a9oqOkKS9ygpDVJdbdfdLd.jpg
  • 21
@wypokowy_expert: Nie, bo ten który został wciąż jest połączony z komorą z drugiej strony membrany. Oryginalnie było dokładnie to co na zdjęciu wyżej. Po prostu ułamany króciec zastąpiłem wkręcanym metalowym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bambus94: dokładnie jak @wypokowy_expert mówi, to jest brakujący element tej historii - dorobiłeś króciec z tulejki M6 czy po prostu zatkałeś tamto wejście? Do tego brakującego króćca powinien być wężyk do kanału za wentylatorem, a ten istniejący króciec powinien być wolny. Inna opcja - wolny jest króciec "dodatni", drugi podpięty do kanału przed wentylatorem (o ile jest taki kanał i o ile nie jest poprzedzony jakimś wentylatorem wstępnym). Trzecia opcja -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bambus94: ja #!$%@? presostatem się podniecają XD zamiast się srać tak z tym i podniecać swoim turbo pomysłem i tym jak to super inteligentny sterownik wykrywa to montujesz czasówkę równolegle do zasilania wentylatora i problem z głowy, masz bypass.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Niggalke: dorobienie czasówki nie jest też po prostu dołożeniem jednego kabla między dwoma złączami, więc co za problem naprawić presostat? Zwłaszcza że naprawa w sumie trywialna? Zajebiste podejście, najlepiej wszystkie czujniki obejść bypassem a potem hurr durr co się tu #!$%@?ło, panie kto to panu tak #!$%@?ł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmems: to #!$%@?ć zwykły przekaźnik od zasilania wentylatora, też by było
@bambus94: no takie rzeczy jak kilka czasówek, czasówek gwiazda-trojkat, parę różnicowek i bezpieczników to raczej powinien mieć każdy kto bawi się w naprawy