Wpis z mikrobloga

@Tfor: Lr/Ps są bardziej popularne, więc też bardziej "opłaca się" pisać pod to tutoriale :P Z reszta Lightroom to tylko do wywoływania RAWów, reszta Photoshop i to głównie na maskach.
@kyloe: Tam zaraz przy uszach nie rozjaśniałam aż tak, ale no niestety jasne na jasnym zawsze się będzie ciut zlewać. Ogólnie to bym inaczej fotę zrobiła, żeby głowa też była na ciemnym tle, ale psiak dopiero miesiąc temu adoptowany i jeszcze nie umie into pozowanie. Trzeba było szybciutko strzelać, zanim zwiała :D
@starsi_panowie: Ciężko powiedzieć, bo dopiero niedawno uruchomiłam stronę "komercyjną" i... tyle. Nie wiem zupełnie jak się zabrać za marketing, a korona i jesienna pogoda nie pomagają. Będę czekać agresywnym ogłaszaniem się do początku wiosny i zobaczymy jak pójdzie.
Jestem na grupach fotograficznych psich i można z tego żyć. Ba, niektórzy wyciagają więcej niż programista15k (i to sporo więcej), ale to mają już lata prowadzenia biznesu za sobą. Generalnie to z tego
@Hayabussa Trochę tak, ale generalnie o to w zasadzie chodziło, żeby pies się wyróżniał, szczególnie, że tło miało zbliżone kolory. Taki efekt można też osiągnąć doświetlając lampą, ale ja akurat nie korzystam z lamp.