Wpis z mikrobloga

Jak znaleźć nowe perfumy?
Serio to dla mnie jest zagadka od lat już w sumie. Miałam może z 3-4 zapachy w życiu które uznałam jako "fajne" i ok kupię - głównie jak mi się spodobały u kogoś bliskiego. I chyba od dwóch lat się miotam i chciałabym kupić jakieś nowe perfumy, które totalnie mi się spodobają i... Nie wiem jak??? Ilekroć idę do perfumerii (Douglas/Sephora) to Pani absolutnie nie pozwala mi niczego samodzielnie dotykać i wąchać i upiera się, że ona mi pomoże.
No i się typiara pyta jakie perfumy lubię ??? Nie wiem jakie lubię, co mam jej powiedzieć? Dla mnie opisy perfum i nut zapachowych to taka sama czarna magia jak opisy piw kraftowych. Zawsze mówię, że ok miałam może z dwa dostępne w takich perfumeriach ale szukam czegoś zupełnie innego i mój prymitywny sposób opisywania tego czego szukam nic nie daje, bo Pani mi proponuje jakieś totalnie smrodliwe i duszące perfumy bo są popularne i lubiane. To co dla mnie jest ciężkie i kwiatowe Pani nazywa lekkie nie-kwiatowe. Po 4-5 wąchnięciach widzę, że nie ma to najmniejszego sensu i Pani też stwierdza, że nie można tak dużo wąchać bo się miesza. Po kilku takich wizytach się poddałam i stwierdziłam, że może pozamawiam jakieś próbki w ciemno z internetu, tyle, że tu pojawia się kolejny problem - bardzo rzadko dostępne są malutkie czy "jednorazowe" próbki, a też nie stać mnie żeby zamówić kilka próbek po 50 zł każda ze świadomością, że żaden zapach mi nie przypasuje. Niestety też nie ufam zamiennikom bo moim zdaniem bardzo często czuć różnicę pomiędzy podróbką i oryginałem, a wyleczyłam się całkowicie z kupowania "zamienników 100% takich samych jak oryginał tylko w innej buteleczce" po tym jak dostałam bardzo poważnej reakcji uczuleniowej od zamiennika, gdzie po oryginale używanym od miesięcy nic mi nie było.

Są jakieś sposoby na to? Wskazówki? help ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#perfumy #kiciochpyta
  • 9
Pani absolutnie nie pozwala mi niczego samodzielnie dotykać i wąchać i upiera się, że ona mi pomoże.


@lisko-kruwka: Musisz mieć silną psyche i się postawić. Zajebiście silną.

Moja rada - napisz na tagu #rozbiorka jakimi zapachami byłbyś zainteresowany, Mireczki-rozlewnicy wyślą ci swoje listy i ze spokojem wybierzesz sobie coś w swoim budżecie. Już nawet 5 ml w zupełności wystarczy na kilkukrotne porządne przetestowanie danych perfum.

Jedna porada za darmo, po więcej
@lisko-kruwka: Zrób tak jak ja, gdy w to wchodziłem i nie miałem zielonego pojęcia.

1. Znajdź miejsce w necie, gdzie odlewają perfumy. Najlepiej osoby prywatne, bo firmy mają wyższe ceny. Niestety nie znam takich miejsc dla kobiet, bo się tym po prostu nie interesowałem. ¯\_(ツ)_/¯
2. Obejrzyj kilka filmów na YT, gdzie są polecane damskie perfumy na różne okazje. Wybierz coś, co wstępie będzie Ci odpowiadać, najlepiej niedrogi mainstream.
3. Zamów
@lisko-kruwka przeżyłam to w sephorze kiedy chcialam zrobić podmianę dotychczas używanych perfum na inne i pani z uporem maniaka wciskała mi lveb totalnie bez słuchania co mam jej do powiedzenia.
I tak trafiłam na ten tag xD
Wpisz te perfumy które dotychczas Ci się podobały we fragranticę i zobacz z jakich nut zapachowych się składają, to będzie jakiś trop.