Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 46
696 714 + 103 = 696 817

Pierwsza setka tak późno w sezonie, w sensie nigdy nie robiłem w październiku (ani później).

Celem był objazd dróg pożarowych w Puszczy Bydgoskiej, tak żeby bez użycia bardzo niefajnej DK10 dotrzeć w pobliże Torunia po tej "niewłaściwej" stronie Wisły i pozwiedzać tam wioski.

Zwiedzanie się udało, ale nic spektakularnego. Miałem nadzieję że dopcham się do ruin zamku w Nieszawce Małej - jednego z pierwszych zamków krzyżackich na naszych ziemiach. Przetrwał raptem 100 lat, więc już prawie 600 gnije między drzewami. Domyślałem się że się tam nie dostanę i rzeczywiście - od drogi lub od wału przeciwpowodziowego było do niego tak z 200m przez pole totalnie bez drogi, a obok kępy drzew gdzie leży kupa cegieł (fundamenty i piwnice) był dom właścicieli całej działki. Stwierdziłem że się nie pcham.

Co do trasy - pierwsze 25km znanymi sobie szosami i DDRami przez Solec Kuj. w stronę DK10. Za DK10 świetne szutry w puszczy, trafił się nawet kawałek coś jakby niby asfalt - w sumie było tego z 20km przez las. Dalej między docelowymi wioskami trochę normalnych dróg. Z Nieszawki mogłem wracać tą samą drogą do "niby-asfaltu" w lesie, ale pojechałem trochę dookoła wałem.

Powrót przez puszczę zaplanowałem innymi szutrami niż w pierwszą stronę, na chybił trafił. No i chybił. Przeszedłem w sumie z 5km, rower zapadał mi się w piachu na głębokość opony z obręczą, pod własnym ciężarem. Patrzę na Stravie że najgorsze 8km pokonałem w 59min brutto :/ Aaaa i komary. Zapomniałem o komarach!

Kiedy znowu wyjechałem na asfalty, poczułem się lekko :D Całkiem sprawnie i chyba z wiatrem wpadłem do Bydgoszczy. Na liczniku miałem 85km, do domu 4, więc wykręciłem jeszcze miejsko-wiejską pętlę co by dobić do setki.

-----------------------------

#kwadraty

Dużo jeszcze eksploracji puszczy przede mną, ale powolutku czerwone tam wpadają:

Max square: 13x13 (-)
Max cluster: 402 (-)
Total tiles: 1615 (+18)

#rowerowyrownik #ruszbydgoszcz #wykoptribanclub #100km (17 w sumie, 9 w tym sezonie)

Skrypt | Statystyki
cultofluna - 696 714 + 103 = 696 817

Pierwsza setka tak późno w sezonie, w sensie ...

źródło: comment_1633195461f81ajstUAdWxGB7UsGS5eN.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz