Wpis z mikrobloga

@BiesONE: Nie wiem. Wydaje mi się, że konieczna by była jakaś ekspertyza autoryzowanego serwisu, ale to oczywiście kosztuje. Później sprawa w sądzie albo rpk. Bez tego każdy serwis będzie się wypierał, bo to dla nich nie opłacalne, a z tymi naprawami iPhone na zamiennych częściach jest jak na loterii - czasami się uda czasami nie.
Ip7 są podatne na uszkodzenia ze względu na obudowę zrobiona z masy papierowej

Sam miałem problem z swoim ip7 po wymianie ekranu nie umiał zalogować się do sieci, do wymiany był baseband ale nie poradzili sobie z tym hah tacy fachowcy w tych serwisach ale żaden nie chce ponosić odpowiedzialności
Pierwsze podstawowe pytanie, dlaczego Twój brat wymieniał wyświetlacz, jeżeli z powodu upadku to masz odpowiedź :). Pod układami typu baseband, wifik po sam procesor jest cyna bezołowiowa tzw kulki, które potrafią pęknąć przy siłach pojawiających się podczas uderzenia. Tym bardziej w modelu IP7 gdzie audio ic pada jak mucha..
Miał pecha i tyle. Nie ma szans, by to spieprzyć przy wymianie ekranu. Bardzo dobrze opisał to @sqbyys .

Niech dogada się z serwisem. Dadzą rabat na naprawę (o ile ogarniają naprawę płyt) lub wstawią stary wyświetlacz.

Nie rób aktualizacji. Telefon prawdopodobnie nie będzie chciał przejść procesu aktywacji.