Wpis z mikrobloga

  • 707
Nie żebym był jakiś bardzo krytyczny, ale ostatnio troszkę podróżuję po Europie i mam taki wniosek płynący z moich obserwacji i doświadczeń:
Polacy to chamy, prostaki i mają ogromne skłonności do zachowań patologicznych.

#oswiadczeniezdupy #podroze
  • 85
  • Odpowiedz
@Krupier: Coś mi się wydaje, że to Ty tą cisowiankę zostawiłeś. No wstydzę się tylko za Polaków, bo po co mam się wstydzić za Albańczyków? To nie moi krajanie. Jak zobaczę butelkę Tepelene na molo w Sopocie, to pewnie sobie pomyślę, ale syfiarze z tych Albańczyków. A nie czekaj, nie pomyślę bo pewnie zginie wśród cisowianek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieRozumiemIronii: oczywiście, że można ale trzeba sie liczyć z tym, że są to często kierunki na pierwszy zagraniczny urlop wielu Polaków. Oni sie dopiero oswajają z inną kulturą, pierwszy raz spotykają sie z ludźmi innymi niż Polacy, z innymi zwyczajami itp. Wielu z nich to ludzie, którzy po prostu chcą wejść do ciepłego morza i są to osoby na codzień obracające sie w kręgach, w których kultura i obycie nie
  • Odpowiedz
@depcioo: Ostatnio współpracuję w międzynarodowym zespole. Moje odczucia są następujące:
- Młodzi Polacy to naprawdę wysoki poziom godności osobistej, empatii i nazwijmy to inteligencji emocjonalnej. Jesteśmy mniej roszczeniowi od zachodnich kolegów.
- Starsi Polacy - tu sprawa ma się nieco gorzej ale uważam że nie z powodów bycia ograniczonym a przez systemowy wyzysk jakiemu jesteśmy poddawani notorycznie w każdej pracy itp. Oni się dostosowali do gówna.

Maszynka miele dalej, ilu młodych stanie się starymi w przedstawionym przeze mnie ujęciu? Nie wiem.
Różnica w kulturze pracy, podejscia do człowieka... Mi przez chwilę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: Coś mi się wydaje, że to Ty tą cisowiankę zostawiłeś. No wstydzę się tylko za Polaków, bo po co mam się wstydzić za Albańczyków? To nie moi krajanie. Jak zobaczę butelkę Tepelene na molo w Sopocie, to pewnie sobie pomyślę, ale syfiarze z tych Albańczyków. A nie czekaj, nie pomyślę bo pewnie zginie wśród cisowianek.

@Jasza_Henrykowicz:

XD

Ok, czyli jesteś zakompleksionym człowiekiem powielającym stereotypy. Dobrze wiedzieć.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@depcioo: Jestem dokładnie tego samego zdania, Mirku. Polakom bliżej do wschodniej swołoczy niż do zachodniego cywilizowanego narodu. Komentarze pod tym wpisem również to potwierdzają.
  • Odpowiedz
Polacy to chamy, prostaki i mają ogromne skłonności do zachowań patologicznych.


@depcioo: Takie wnioski, a jeszcze z domu nie wyszedłeś xD
Tego typu wpisy są generowane przez ludzi chyba właśnie z takich patologicznych rodzin (stara bije a stary pije?) i pojechali chyba na zorganizowaną wycieczkę do Wiednia i na tej podstawie wyciągają wnioski.
Latało się trochę po Belgii, Niemczech i Holandii to się widziało rzeczy, które w Polsce byłby totalnie abstrakcyjne.
Bezdomni leżący w każdym kącie, cyganie z kubeczkiem na każdym chodniku, pełno ćpunów i patologii na dworcach. Angielska patola to jest wręcz
  • Odpowiedz
jak chcesz poznać kulturę jakiegoś kraju na kilkutygodniowym wyjeździe turystycznym? XD


@patatier: czytając o historii kraju, odwiedzając zarówno miejscówki z dziedzictwem historycznym jak i dzielnice mieszkalne biedniejsze i bogatsze, różne regiony kraju, miejscową naturę, przebywając i rozmawiając z lokalnymi ludźmi, uczestnicząc w ich świętach, wspólnie jedząc, pijąc, lulki paląc, obserwując tradycje, zachowanie ludzi na drodze, w komunikacji miejskiej, na ulicy. Nie jest to takie trudne :-).
  • Odpowiedz
Nie żebym był jakiś bardzo krytyczny, ale ostatnio troszkę podróżuję po Europie i mam taki wniosek płynący z moich obserwacji i doświadczeń:

Polacy to chamy, prostaki i mają ogromne skłonności do zachowań patologicznych.


@depcioo: W której części Europy jest tak świetnie? Dania, Holandia, czy może Francja?

Dopóki nie przyznam się, że jestem Polakiem, to rozmowa idzie całkiem przyjemnie, a po poznaniu mojej narodowości nagle druga strona wyraża zdziwienie i traktuje mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patatier: no tak, chodzi mi o "liznięcie" kultury, a nie zostanie ekspertem. Wiesz, to jak z wakacyjnym kursem językowym od zera - tłumaczem symultanicznym bezpośredni dostęp po nim raczej nie zostaniesz, ale piwko w barze w kraju docelowym zamówisz i pogadasz o pogodzie :-).
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii a no tak właśnie. Poznać faktycznie tak, by mieć coś o niej mądrego do powiedzenia to trzeba nawiązać przyjacielska relacje z miejscowymi, zosnac przez nich zaakceptowanym i dopuszczonym do tego domowego życia. Inaczej to powierzchowność niewiele różniąca się od wiedzy zawartej w przwodnikach turystycznych. Całkiem trafnie to porównałeś do kursu języka i zostania jego tłumaczem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patatier: jak jeszcze jeździłem przed covidem to w miastach prawie zawsze spałem na couchsurfingu, na początku z oszczędności studenckiej, a potem już stricte for fun i można było trochę zajrzeć do codziennego życia tubylców, nawet się jakaś wigilia, wesele czy bardziej lokalne uroczystości trafiały.
  • Odpowiedz
ale sie zlecialo husarii, wielcy #!$%@? obroncy polactwa xddd

trzeba przelknac bialo-czerwoną pigulke i zdac sobie sprawe z tego, ze jestesmy narodem chamow¯_(ツ)_/¯

@kfiatek_na_parapecie: Jakie "jesteśmy"? Przecież ty nie jesteś Polakiem.

Ale że chamem jesteś to się zgodzę.
  • Odpowiedz
@depcioo: czytaj szybko za nim moderacja usunie prawdę: Polacy na tle zachodu to zwierzęta. W kulturze życiowej w ruchu ulicznym itd, itd. Może z 30% społeczeństwa jest normalne reszta to banda cwaniaków którzy są zagrożeniem dla tej mniejszości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@depcioo: zgadzam się z wnioskami, Polacy są w kwestiach kuktury cholernie daleko za resztą Europy i widać to zwlaszcza jak się mieszka za granicą.
  • Odpowiedz