Wpis z mikrobloga

#perfumy Hej! Mam taką rozkminę, ciekawe ile z niszowych zapachów z oudem ma w składzie prawdziwy oud... Amouage? Memo? Montale? Tiziana Terenzi? Jak na razie jedyną firmą mi znaną, która deklaruje zawartość prawdziwego oudu jest Aaaron Terence Huges, chciałem nawet sobie coś zamówić, ale wstrzymują zamówienia przez brexit (minimum 150 funtów), a nie dam tyle w ciemno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 14
@Tony94: W Montale to na 100% nie xD
Jeśli coś ma w składzie oud w ilości wpływającej na zapach, to przede wszystkim musi być baaardzo drogie.
Oczywiście w niektórych perfumach oud może występować w ilościach homeopatycznych, żeby napisać o jego występowaniu w opisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kocia_morda: No właśnie rozczarowanie. Według mnie taki Amouage to powinien już mieć, no kurde... Oud w ilościach detalicznych, jak widziałem w sklepach ze składnikami nie jest aż tak drogi w porównaniu do potencjalnej ilości jego obecności w mieszance. 0.2 ml na 100 ml już jebnie w zapachu, 1 ml to już morderstwo, a oni pewnie braliby to hurtowo, to i cena niższa ¯\_(ツ)_/¯
@Tony94: Tu jest też problem powtarzalności baczy. Z tego co wiem (i ma to sens z punktu widzenia powstawania oudu) każda partia może pachnieć znacząco inaczej, w zależności od wieku drzewa, gatunku, miejsca zbioru, klimatu, sezonowania itd. A producentom działającym na większą skalę raczej zależy na przewidywalności efektu ¯_(ツ)_/¯
Edit: z tego właśnie powodu Areej le Dore wypuszcza pojedyncze serie danego zapachu i koniec. Każdy produkt to po prostu jeden batch.
@Tony94: dokładniej tak jak Ci wyżej napisał @pedro_migo , bortnikoff to wysoka półka, mają na pewno dostęp do prawdziwego oudu. Raczej nawet w tak arabskiej marce jak Amouage nie uswiadczysz oudu. Jak juz to w ich attarach które są strasznie drogie. To co masz w mainstreamie z nazwą oud nigdy nie stało koło oudu. Od siebie polecę Ci dobry kambodżański oud:

Rasasi Dhan Oudh Al Combodi
@Tony94: żadna z wymienionych przez Ciebie marek nie użyła nigdy grama oudu w swoich formułach ( może za wyjątkiem tej omańskiej, ale nie w aktualnych produktach ). Generalnie można założyć, że cokolwiek co posiada oficjalną dystrybucję w EU posiada w formułach wyłącznie syntetyczne odpowiedniki tego składnika. Uregulowania prawne w Unii ( EU Cosmetic Regulations ) w zasadzie banują sprzedaż perfum zawierających oud ( oraz wiele inych naturalnych surowców )

Perfumeryjne grade'y
@Tony94 @Qtavon z perfum "głównego nurtu" to Oud Assam i Habanero Ranii Jouaneh ( na pewno batche do 2019 roku ) zawierają przyzwoitej jakości oud, stare batche OUD Edp Kurkdjiana też ( do 2017r. na pewno )

Jeszcze Mystic Oud marki Historiae ( kompozycja Bertranda Duchaufoura, mega dobre perfumy w śmiesznej cenie )
@kyloe: o Ranie ciezko w dobrej cenie ale Mystic Oud jest za 115 euro czyli bez tragedii. Mowiac o nich mega dobre masz na mysli ze ma naturalny stajenny oud ala Musiqa Oud od Nishane czy bardziej ugladzony? O pozycji Historiae jest jednak niewiele opinii w necie.
@Qtavon: Nie jest ani trochę stajenny. Jest aldehydowy, lekko medycynalny, w mojej ocenie jest to dość łatwy zapach o ile nie przeszkadzają Ci aldehydy ani róża ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ofc nie daję gwarancji, że w aktualnych batchach jest wciąż ta sama formuła. Kiedyś one były w quality, nie wiem czy wciąż są..

Rania była w Impressium, rozbieralismy z rok temu, nie pamiętam po ile ale cena