Wpis z mikrobloga

O cie hui. #logikarozowychpaskow lvl 99.

Jestem na wakacjach z moim rozowym i jej siostrą. Wczoraj szlismy sie przejsc kilka godzin po gorach, a szwagierka stwierdzila ze zostaje w wiosce w ktorej zaparkowalismy bo jej sie nie chce. Ustalilismy, ze sie zdzwonimy jak juz zejdziemy na co ona mowi, ze jej bateria pada i czy moze podladowac potem w razie czego w samochodzie.

Nie pamietam co dokladnie jej odpowiedzialem, ale ogolnie powiedzialem zeby za dlugo nie ladowala na zgaszonym zeby nie padl akumukator.

Co zrobila moja szwagierka jak juz postanowila podladowac telefon? Jezdzila w kolko po miasteczku przez pol godziny xDDD bo przeciez powiedzialem ze nie moze stac podczas ladowania.

Dodam tylko ze od prawie 10 lat laska ma prawo jazdy i costam nawet jezdzi. Nie mam pojecia jaki proces myslowy zaszedl w jej glowie.

#rozowepaski #logikarozowychpaskow #heheszki
  • 9
@you_re_right: @ni0bi: Alternator ładuje akumulator podczas gdy silnik jest włączony. Nie trzeba jeździć samochodem, a tym bardziej nie trzeba jak zalezy nam jedynie na podtrzymaniu.
Oczywiscie, ze ladowanie telefonu moze rozladowac aku. Zwlaszcza jak aku jest stary - a auto jest z wypozyczalni, wiec nie jestem w stanie stwierdzic w jakim jest stanie.
@you_re_right: stopien zuzycia akumulatora zalezy nie tylko od wieku auta tylko jest rowniez pochodną przebiegu. Auto nawet roczne z przebiegiem 100k uzywane przez niewiadomo kogo i niewiadomo jak moze miec aku na skraju sprawnosci.
Z reszta o czym my tu dyskutujemy? Ty na sile chcesz pisac posty w opozycji do tezy z OP. Clue calej sytuacji jest takie, ze jakbym nie powiedzial o mozliwosci rozladowania aku to by nawet nie wpadla